VOID – nowe wcielenie Gaisera

3 162
Zapowiedzi

Związany z wytwórnią Minus - Jon Gaiser - rusza z nowym projektem muzycznym o nazwie VOID! Debiutancki album 'No Sudden Movements' trafi do sprzedaży jeszcze w grudniu!

Reklama

Kojarzony raczej z mrocznym minimalowym brzmieniem, Gaiser prezentuje swój nowy projekt muzyczny VOID. Będzie to nieco łagodniejsze wcielenie należacego do wytwórni Minus artysty. Na płycie ‚No Sudden Movements’ zapowiadanej na 14 grudnia znajdziemy w większości ambientowe numery. Całość materiału na album powstał w studiu Gaisera w Berlinie. A oto co sam producent mówi na temat nowego projektu.

Czy możesz wyjasnić jak i kiedy powstał projekt VOID?

Pracowałem nad tym projektem przez około dwa lata. Wiele pomysłów, które stoją za VOID pochodzą z eksperymentów z dźwiękami i najróżniejszymyi procesami produkcji. Chciałem stworzyć coś łatwego do słuchania, a jednocześnie mającego w sobie ukrytą złożoność. Wiele materiału zostało nagrane podcas szarych i chłodniejszych miesięcy w Berlinie. Użyłem tu jednak wiele ciepłych dźwięków, wiec album powinien się idealnie sprawdzić na chłodniejszy okres.

Czy proces tworzenia materiału na VOID różnił się czymś od Twoich normalnych produkcji?

Kiedy byłem w studiu, większość pomysłów na produkcje powstawała podobnie, zaczynałem do eksperymentu z różnymi dźwiękami. Wszystko zależy jednak od tego jak poczujesz ten pierwszy dźwięk, który następnie poprowadzi całą produkcję w pewnym kierunku, aż do samego końca. To wszystko zależy także od mojego nastroju w danej chwili. Kiedy jestem zrelaksowany, zazwyczaj na koniec dnia nie powstaje żaden mroczny techno numer, wręcz przeciwnie.

Po raz pierwszy planujesz zaprezentować VOID Live Show podczas grudniowej trasy koncertowej Plastikman Live 1.5 w Wielkiej Brytanii. W jaki sposób planujesz zaprezentować materiał z płyty w wersji na żywo?

Najtrudniejszym elementem wykonania VOID na żywo będzie skupienie się na tempie poszczególnych elementów muzycznych. To zupełnie co innego niż mój normalny live, gdzie większość produkcji ma podobne tempo i nie mam trudności z mixowaniem poszczególnych numerów. Tym razem mój występ będzie niczym opowiadanie pełne wzlotów i upadków.

Gaiser presents VOID – No Sudden Movements

Data wydania: 14.12.2011

Tracklista:
01. fng
02. frz
03. snw
04. mlt
05. plb
06. bsm
07. fln
08. tst
09. utl


Gaiser presents VOID – No Sudden Movements preview mix by Minus