John Digweed – wywiad

News

Przedstawiamy Wam wywiad z założycielem Bedrock Records, która obchodzi właśnie 10-cio lecie swojego istnienia - John'em Digweed'em.

10 października w klubie Matter odbędzie się uroczysta impreza na 10-cio lecie istnienia Bedrock Records. Niedawno pisaliśmy także o powstałej specjalnie z tej okazji kompilacji „Bedrock 10 Past, Present and Future”. W wywiadzie dowiecie się więcej o kulisach jej powstawania i nie tylko.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Na początku chciałbym Tobie pogratulować – wytwórnia Bedrock obchodzi właśnie swoje 10-cio lecie istnienia. Czy kiedykolwiek spodziewałeś się, że nastąpi ta chwila?

Myślę, że jeśli czerpie się przyjemność z różnych rzeczy, tak naprawdę nie zwraca się uwagi na upływający czas. Mieliśmy bardzo dużo szczęścia i udało się nam pracować z niezwykłymi talentami muzycznymi, którzy nas inspirowali.

Wytwórnia Berdock przyczyniła się do rozwoju karier wielu dj’ów, jak choćby Danny’ego Howells’a. Jakie to uczucie?

Danny był jednym z tych talentów, którzy znaleźli się we właściwym miejscu o właściwym czasie. To były lata świetności klubu Hastings oraz początki klubu Haven. Myślę, że występy właśnie w tych klubach, nauczyły Danny’ego jak powinna wyglądać impreza od samego jej początku do końca, oczywiście od strony muzycznej. Chyba zrozumiał o co chodzi i robi to bardzo dobrze.

 

 

Przygotowana przez ciebie kompilacja na 10-cio lecie istnienia Bedrock nie wygląda jak typowy album „Greatest Hits”. Możesz opowiedzieć coś więcej o twojej koncepcji tworzenia albumu?

Wszystkie utwory, które znalazły się na kompilacji są dostępne zarówno na winylu jak i w wersji cyfrowej. Nie widziałem zatem sensu, aby tworzyć z nich seta i wydać jako album. Ludzie oczekują o wiele więcej w tych czasach. Moim pierwotnym pomysłem było wybranie ulubionych numerów, zremixowanie ich i wydanie w postaci dwu płytowego albumu. Później jednak zadecydowałem, że oprócz tego warto by było dodać bonusową płytę z całkiem nowymi numerami.

Miałeś duży wybór utworów, które potencjalnie mogłyby się znaleźć na albumie. Jakie były Twoje kryteria ich wybierania?

Tak na prawdę wybrałem wszystkie swoje ulubione numery z ostatnich 10 lat. Niestety niektóre z nich, a właściwie ich remixy, nie zostały ukończone na czas, więc możliwe, że ukażą się na początku przyszłego roku jako single.

Jak to się stało, że wybrałeś właśnie tych producentów do dokonania remixów na najnowszy album?

 

Chciałem, aby wykonali je ludzie, których pracę bardzo cenię, moim celem było również zaangażować w ten projekt nowe talenty na scenie muzycznej.

Czy myślisz, że jest jakiś limit ingerencji w czyjąś pracę?

Jeśli rezultat tego przynosi jakieś efekty, nie mam z tym najmniejszego problemu

 

Czy masz jakieś numery, które szczególnie ci się podobają?

 

Uwielbiam remixy utworów „Warung Beach” w wykonaniu Jamie Stevens’a oraz „Forge” w wykonaniu Tom’a Middleton’a. Ale tak szczerze mówiąc podobają mi się wszystkie numery.

Impreza, podczas której będziecie świętować 10-cio lecie istnienia Bedrock odbędzie się w klubie Matter. Zawsze wszystkie imprezy spod szyldu Bedrock odbywały się klubie Heaven. Skąd ta zmiana?

 

Heaven to magiczne miejsce. Odbyło się tam wiele wspaniałych imprez. Stwierdziliśmy jednak, że impreza na 10-cio lecie Bedrock powinna być wyjątkowa i tak naprawdę inna od pozostałych. Klub Matter jest prowadzony przez ludzi, którzy związani są z The Fabric. Bardzo dużą uwagę skupiają na nagłośnieniu, oświetleniu i innych aspektach.

 

 

Kto będzie grać na imprezie na 10-cio lecie istnienia Bedrock?

 

Ja będę grać na głównej sali od 22 aż do końca imprezy. W drugiej sali występować będą Tom Middleton oraz Funk D Void. Nie mogę się już doczekać tej imprezy. Odbędzie się ona 10.10 (października) dokładnie o godzinie 10. Wszystko zatem wiąże się z uroczystością 10-cio lecia Bedrock.

Jak według Ciebie ewoluowała muzyczna scena na przestrzeni ostatnich 10 lat?

 

Myślę, że najsmutniejszą rzeczą jaka się wydarzyła to upadek płyty winylowej i sklepów z płytami. Zdaję sobie sprawę, że technologia idzie do przodu, jednak wydanie numeru na winylu sprawia o wiele większą satysfakcję producentowi, aniżeli wydanie go w postaci cyfrowej. Jest także druga strona medalu. Możliwość szybkiego dostępu do muzyki jest bardzo przydatna jeśli jesteś w trasie.

Jakie są Twoje najlepsze wspomnienia z ostatnich 10 lat?

 

Klub Twilo w Nowym Jorku, impreza Big Beach razem z Fatboy Slim w 2002 roku, oraz bycie na pierwszym miejscu według DJ Mag Top 100 Djs.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →