Jimi Tenor odwiedzi w maju 3 polskie miasta

News

Jimi Tenor zagra w naszym kraju trzy koncerty promujące jego najnowszy doskonale przyjęty krążek "4th Dimension".

Naprawdę nazywa się Lassi Lehto. Publiczność zna go jednak pod chwytliwie brzmiącym pseudonimem Jimi Tenor. Uważany przez krytyków i publiczność za muzyczne cudowne dziecko, balansuje z wdziękiem pomiędzy mainstreamem i nieokiełznanym retro-elektro-eksperymentem. Swoją karierę zaczynał pod koniec lat 80. od industrialnej formacji

W latach 90. przeniósł się do Berlina, a później adekwatnie do swojego warholowskiego image ulokował się z pracownią na nowojorskim Manhattanie i próbował szczęścia jako artysta. W międzyczasie nagrywał swoją muzykę i zaczął przejawiać coraz większe zainteresowanie zmutowanym, elektronicznym jazzem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jimi Tenor zagra w naszym kraju trzy koncerty promujące jego najnowszy doskonale przyjęty krążek „4th Dimension” będący znakomitym ćwiczeniem w stylistyce afrobeatu. Tenorowi towarzyszyć będzie grupa Kabu Kabu z zachodniej Afryki.

 

 

„4th Dimension” to kolejny, po „Joystone”, album, na którym fiński eksperymentator daje wyraz swojemu uwielbieniu dla afrykańskich brzmień. Wcześniej doceniany za znakomite nagrania elektroniczne Jimi Tenor od niedawna stawiany jest przez krytyków w jednym rzędzie z takimi gigantami muzyki jak Sun Ra, Fela Kuti czy Charlie Mingus.

Wysokie wokale Fina zastąpiły jazzowe plamy – Tenor wciąż zachwyca jednak słuchaczy niezwykłą melodyjnością swoich nagrań. Niezwykły nacisk położono też na brzmieniu saksofonu tenorowego, na którym gra sam Jimi. W swoim nowym zaskakującym wcieleniu Tenor śmiało wkracza na jazzowe terytorium udowadniając, że jest niezwykle wszechstronnym i odnajdującym się w przeróżnych stylistykach artystą.

Już w maju szansa, by przekonać się o tym na żywo!

Koncerty odbędą się :
26 maja w Poznaniu w Klubie Blue Note
27 maja w Warszawie w Fabryce Trzciny
28 maja w katowicach w JazzClubie Hipnoza

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →