Feeling Strange

Recenzje

Info

Data wydania:
2008/03/31
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Chyba nie popełnię karygodnego nadużycia, jeżeli stwierdzę, że to jedna z najbardziej oczekiwanych kompilacji kilku najbliższych miesięcy. Po pierwsze dlatego, że jest to kolejne wydawnictwo anonsowane przez powszechnie szanowany koncern Kompakt, a po drugie, ze względu na autorkę – ostatnio bardzo popularną i szeroko komentowaną paryską artystkę „z przeszłością” – Jennifer Cardini. Celowo podkreślam słowo „ostatnio” ponieważ Jennifer, mimo imponującego doświadczenia scenicznego, dla wielu pozostaje ciągle stosunkowo nowym odkryciem.

W dotychczasowym, nader skromnym autorskim dorobku wydawniczym paryżanki, poczesne miejsce zajmują albumy kompilacyjne, swego rodzaju znak firmowy Jennifer, z którego z całą pewnością może być dumna. Słuchając tego, co proponuje nam na swojej najnowszej składance „Feeling Strange”, nie sposób nie wspomnieć poprzedniego, bardzo ciepło przyjętego miksu jej autorstwa – „Lust” – wydanego przed trzema laty w labelu Human. Dociekliwym pozostawię szczegółowe porównanie ograniczając się jedynie do dwóch, najbardziej oczywistych spostrzeżeń – tegoroczna kompilacja w pełni oddaje najbardziej charakterystyczne cechy dj-skiego kunsztu autorki, i jest równocześnie zdecydowanie dojrzalsza, wyrazistsza brzmieniowo od poprzedniczki, chociaż nie pozbawiona pewnych wad. Ale – po kolei…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cardini, mimo francuskich korzeni, śmiało można uznać za artystkę brzmiącą na wskroś niemiecko. Jej fascynację współczesną sceną Berlina czy Kolonii znakomicie ilustruje dobór muzyki jaką prezentuje w swoim siedemdziesięcio minutowym secie. Dwadzieścia jeden utworów, po które sięgnęła, to bardzo przekrojowe spojrzenie na rozmaite oblicza muzyki elektronicznej ostatnich kilku lat, ze szczególnym naciskiem na dokonania twórców poruszających się w szeroko pojętej stylistyce nowoczesnego techno i tech-house. Jednak jeżeli spodziewacie się kolejnego monotonnego i jednowymiarowego seta wypełnionego klikami, blipami i wszechobecnym echem – to jesteście w błędzie.

Nudny schemat, w sposób niezwykle wdzięczny, łamią electro smaczki w postaci chociażby Khan „On the run” (Kaos remix) czy zgrabnie z nim zestawiony „Zone” duetu The Hacker & Eric Borgo. Wspomniane utwory stanowią równocześnie swego rodzaju punkt zwrotny „Feeling Strange” dzieląc oszczędniejszy i spokojniejszy początek od nieco bardziej energicznej, imprezowej części drugiej. Z jednej strony wypada być wdzięcznym Jennifer, że odważnie sięga po utwory zasadniczo wykraczające poza zestaw „obowiązkowy” znany większości dj-ów specjalizujących się w minimalnych house’ach, ale niestety nie zawsze autorka potrafi odpowiednio „ograć” kolejny kawałek. W rezultacie nie sposób uniknąć wrażenia, że miks jest momentami nieco chaotyczny i nie zawsze w stu procentach płynny. Niemniej absolutnie nie jest to element dyskwalifikujący ten album, a moje uwagi możecie potraktować jako przejaw klasycznego czepiactwa;)

„Feeling Strange” to kolejna bardzo udana kompilacja autorstwa Jennifer Cardini – śmiem twierdzić, że póki co najlepsza muzycznie i merytorycznie w jej kilkunastoletniej karierze. Ojcowie – założyciele wytwórni Kompakt po raz kolejny mogą spodziewać się zasłużonych wyrazów uznania ze strony fanów i krytyków. Mam nadzieję, że okaże się również godna waszej uwagi, a spędzonych z autorką kilkudziesięciu minut nie uznacie za czas bezpowrotnie stracony.

„Feeling Strange” mixed by Jennifer Cardini
Tracklista:

01 Static starring Justine Electra – Sometimes I´m Sad For A Few Seconds (Robert Lippok Remix)
02 Rework – Love Love Love Yeah (Chloé Remix)
03 Adam Kroll – Drac
04 Joeski – All By Myself
05 Maurizio – M4
06 Lawrence – Place To Be (Daniel Stefanik Remix)
07 Jamie Lloyd – May I? (Quarion Remix)
08 Soha – Takemussa (Dub)
09 Johnny D – Manipulation
10 Khan – On the Run (Kaos Mix)
11 The Hacker and Eric Borgo – Zone
12 Mike Dunn – So Let It Be House
13 Compuphonic & Kolombo – Emotion
14 Florence Eevo – The Vineyard (Peter Ford Remix)
15 False – Fed on Youth
16 Alex Smoke – Blackbody
17 Onur Özer – Eclipse
18 Reinhard Voigt – Missing Billie
19 Principles of Geometry – A Mountain For President
20 Lusine – Push
21 Apparat – Arcadia (Video Edit)

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →