Kosmiczne pomysły Jeffa Millsa

3 386
Zapowiedzi
Kosmiczne pomysły Jeffa Millsa

Jeff Mills przy tworzeniu nowego albumu "Where Light Ends" współpracował z japońskim astronautą Mamoru Mohri, którego wyprawa w kosmos posłużyła za główną inspirację.

Fascynacji Jeffa Millsa kosmosem i science fiction ciąg dalszy. Legenda muzyki techno po raz kolejny zaskakuje swoimi pomysłami – do współpracy nad nowym albumem „Where Light Ends” zaprosił… japońskiego astronautę Mamoru Mohri, który w 1992 roku odbył swoją pierwszą podróż w przestrzeń pozaziemską.
Mamoru Mohri
Niewiadomo dokładnie jaki udział w produkcji miał członek załogi wahadłowca Endeavour, jednak z pewnością pomógł Millsowi zrozumieć czym naprawdę jest kosmos i jak zinterpretować go dźwiękami. Według artysty, miejsca do których nie dociera światło należy traktować jako ewentualne miejsca schronienia, a nie takie, na których nie może istnieć życie. Cóż… Jeff Mills jak zwykle wysuwa śmiałe teorie, ale najważniejsze, że przekładają się one na dobrą muzykę 🙂
Data premiery „Where Light Ends” nie jest jeszcze znana.
Przypominamy, że Jeff Mills i jego kosmiczne dźwięki zagoszczą na tegorocznej edycji festiwalu Audioriver, która odbędzie się w dniach 26-28 lipca.