Jeff Mills w jazzowej odsłonie u boku Rafaela Leafara. Album tuż tuż

News
Jeff Mills, Rafael Leafar, Homage

Jeff Mills na przestrzeni 40 lat kariery przyzwyczaił nas do dziesiątek kolaboracji i mniej lub bardziej oczywistych projektów. Konia z rzędem temu, kto nie tyle co wskaże ich dokładną liczbę, ale wymieni przynajmniej połowę z nich. Żeby utrudnić nam zadanie, światowa ikona elektroniki, dopisała właśnie do swojej listy kolejnego artystę. 

Jeff Mills niczym wino – im starszy, tym lepszy. Mimo 58 lat na karku ciągle ma głowę pełną pomysłów i chęci do dalszego działania. Kiedy wydaje się, że ostatni pomysł na współpracę skończył się w 2016, Mills wjeżdża na białym koniu i mówi: „Nie tym razem”. Założyciel Axis Records wraz z Rafaelem Leafarem łączy gatunki na The Override Switch, albumie będącym hołdem dla Johna Coltrane’a, J Dilla czy Kraftwerk. Ponad to, jak zauważa Mills:

The Override Switch odnosi się do momentu, w którym ludzie decydują w swoich umysłach o tym, by zmienić scenariusz swoich działań. Tak, aby zacząć liczyć się z konsekwencjami w miarę ich rozwoju, aby pracować na rzecz lepszego rezultatu.

Jeff Mills & Rafael Leafar – Homage (Axis Records)

Jeff Mills i Rafael Leafar we wspólnym projekcie

Dwóch rodowitych mieszkańców Detroit, Jeff Mills i Rafael Leafar, połączyli siły, by stworzyć nowy, 8-utworowy album zatytułowany: The Override Switch. Wplatając elementy jazzu, Rafael Leafar wskazuje instrumentom elektronicznym drogę, którą jego zdaniem: „zawsze miały potencjał podążać jako nieskrępowany gatunek, eksplorujący nieograniczone możliwości, do których jest zdolny”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jako multiinstrumentalista Leafar silnie związany jest z muzyką jazzową. Jego gusta i umiejętności są plastyczne w wielu gatunkach muzycznych, od najmłodszych lat czerpiąc inspiracje od ojca i sióstr. Po epizodzie w Chicago w 2016 roku powrócił do Detroit, gdzie poznał Mike’a Banksa z Underground Resistance. Wspólne eksperymentowanie nad muzyką poskutkowało początkiem znajomości z Jeffem Millsem, w czym udział miał właśnie Banks.

Jeff Mills, Rafael Leafar, Override Switch

Otwierający album utwór The Sun King płynie z wnętrza, muzyka wylewa się niczym rzeka Nil, wznosząc się i opadając na swoje brzegi. Reprezentuje dzień i potencjał, który ze sobą niesie, jak światło powinno być pielęgnowane i czczone za jego energię. Homage z kolei kontynuuje muzyczną podróż z groovem elektronicznych i akustycznych perkusji, współpracujących z instrumentami dętymi i syntezatorami, tworząc kolejne urzekające doświadczenie. Album Override Switch wymaga uważnego słuchania, aby móc zastanawiać się nad wyzwaniami i spostrzeżeniami, które przedstawia. Prosi o umysł i duszę, gdyż słuchacz powinien aktywnie uczestniczyć w muzyce.

Album ukaże się 15 października 2021 roku pod szyldem Axis i zostanie wydany na podwójnym winylu oraz w wersji cyfrowej.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →