Jeff Mills w Warszawie już w ten weekend!

1 221
Wydarzenie
Jeff Mills w Warszawie już w ten weekend!

To będzie jedno z tych wydarzeń, których absolutnie nie wolno przegapić! Legenda gatunku techno, wizjoner i artysta z krwi i kości - Jeff Mills - wystąpi w klubie Smolna.

Jeff Mills rozpoczął swoją karierę w latach 80-tych w Detroit w wyznaczającym trendy i snującym wizję nowoczesnej muzyki elektronicznej kolektywie Underground Resistance. Artysta od zawsze traktował muzykę techno jako formę sztuki, jako sztukę traktuje się też jego twórczość. Jeff Mills ma na koncie współpracę z jednym z najsłynniejszych muzeów świata – paryskim Luwrem, tworzenie ścieżek dźwiękowych do filmów oraz występy z orkiestrą symfoniczną.

Zawsze uważałem ten gatunek (techno – przyp. red.) za zbiorową wizję przyszłości. Dźwięki i muzyka są tylko urządzeniami, którymi chcemy podkreślić nasze uczucia, co do czasu i świata jaki chcielibyśmy mieć. Wierzę, że techno to optymistyczna wizja, a czasem jest odpowiedzią na pogląd, że nasza przyszłość jest ponura – mówił Jeff Mills w wywiadzie, którego udzielił nam pod koniec 2014 roku.

Rozmowa z Legendą. Jeff Mills – WYWIAD DLA MUNO.PL


5.10.2017 | Jeff Mills | Smolna | Warszawa

Warszawski występ Jeffa Millsa, jednego z najważniejszych twórców techno i muzyki elektronicznej, to zdecydowany highlight tego weekendu! W piątek wszystkie drogi prowadzą na Smolną, a na rozgrzewkę kilka klasyków:

Fot. Jacob Khrist