Jeff Mills inicjatorem magazynu muzycznego „The Escape Velocity”

News
Jeff Mills. Fot. Victor Frankowski

Gdy wydawało się, że niczym już nas nie zaskoczy ten, wzorem magika, wyciąga z kapelusza kolejnego królika. I to nie byle jakiego. Jeff Mills, na temat którego można byłoby nakręcić niejeden film, za pośrednictwem Twittera zapowiedział start autorskiego magazynu muzycznego pt. The Escape Velocity.

Legendarny DJ i producent urodzony w Detroit, który nie tak dawno rozpoczął projekt jazzowy wraz z Jean-Phi Darym, ogłosił szczegóły swojej nowej publikacji. I bynajmniej nie chodzi w tym przypadku o kolejny album, czy epkę, a o coś zgoła innego. Wciąż – bazującym jednak na cyfrowej wersji odtwarzania.

Inspiracja kreatywności

The Escape Velocity z założenia ma być kwartalnikiem, a wytwórnią odpowiedzialną za jego dystrybucję będzie – bez niespodzianki – Axis Records. Ta sama, która od blisko 30 lat towarzyszy Jeffowi Millsowi w jego karierze, i dzięki której sam DVS1 zawdzięcza wydanie swojego ostatniego albumu, Beta Sensory Motor Rhythm.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj również: Pierwszy album autorstwa DVS1. Co wiemy o „Beta Sensory Motor Rhythm”?

DVS1 - "Beta Sensory Motor Rhythm"

Ideą towarzyszącą magazynowi będzie skupianie się na wszystkim, co inspiruje kreatywność. Zamieszczony wpis z konta Millsa na Twitterze daje do zrozumienia, że ogólnym celem magazynu jest, aby każdy mógł nakreślić swoje kreatywne podróże i ścieżki, tak, aby mieć na nie większy wpływ. Natomiast zdaniem wytwórni:

Mills zdawał sobie sprawę, że jest to bardzo potrzebne urządzenie w tej muzycznej formie. Treść będzie skoncentrowana wyłącznie na muzyce i wszystkich rzeczach potrzebnych do jej stworzenia.

Pierwszego z czterech tegorocznych numerów spodziewajmy się najwcześniej wiosną tego roku. Premiera magazanu nastąpi po wydaniu najbliższego albumu Amerykanina, The Clairvoyant .

Jeff Mills – człowiek wydawnictwo

Chcą oddać cesarzowi, co cesarskie, nie wypada nie wspomnieć o dwóch innych dziełach Millsa z 2021 roku. Dziełach, które w odstępie zaledwie miesiąca ujrzą (bądź już ujrzały) światło dzienne. Jako Millasrt, legenda współczesnej elektroniki wydała swój pierwszy tegoroczny album, Think Again. Z kolei pod koniec lutego ukaże się The Clairvoyant, potrójny longplay również wydany we własnym labelu Axis Records, tym razem pod jego  imieniem i nazwiskiem.

Album składa się z 15 utworów i – co warte podkreślenia – zawiera dokładną instrukcję. Warunkiem koniecznym jego prawidłowego odbioru jest przyswojenie kilku ważnych wytycznych. Sam artysta podzielił się nimi w następujący sposób:

Jasnowidz (tytułowy Clairvoyant)to osoba, która twierdzi, że ma nadprzyrodzoną zdolność postrzegania wydarzeń w przyszłości lub poza normalnym kontaktem zmysłowym. Album jest grany na sposób metafizycznego seansu i należy go słuchać w ciemnym, oświetlonym świecami pomieszczeniu. Cicha przestrzeń, wolna od hałasu z zewnątrz, pogawędek, rozmów i innych wizualnych elementów rozpraszających. Album powinien być słyszany w całości, od deski do deski.

Jeff Mills wydaje magazyn muzyczny

Jeff Mills – okładka The Clairvoyant

The Clairvoyant ukaże się 26 lutego nakładem Axis Record. Zaraz po publikacji albumu należy wypatrywać premiery magazynu The Escape Velocity.

Zdjęcie główne: Jeff Mills. Fot. Victor Frankowski

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →