Jeff Mills i imponujący „The Override Switch”

Fot. Tresor Berlin
News
Jeff Mills

W kolaboracji z muzykiem jazzowym — Rafaelem Leafarem, pionier elektroniki wyda nowy album już 15 października. Dystrybucją zajmie się label Millsa Axis Records. Płyta będzie dostępna na nośniku winylowym i cyfrowym.

Przestrzenny i rozświetlony album Jeffa Millsa

Dotychczas Mills pracował nad albumami jazzowymi z Jean-Phi Darym i Tonym Allenem, a także ze swoim czteroosobowym zespołem Spiral Deluxe. The Override Switch to pierwsza współpraca Millsa i artysty jazzowego z Detroit, Leafara. Poznał ich ze sobą współzałożyciel Underground Resistance, Mike Banks.

Jeff Mills

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Album odzwierciedla dokładny moment, w którym ludzie w swoich umysłach decydują, że jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest działanie. Będzie to improwizowany elektroniczny jazz w sposób, w jaki tylko Detroit może produkować muzykę.

Próbek można posłuchać już w sklepach, zajmujących się przedsprzedażą. Oto tracklista albumu:

01. Homage
02. The River Runs Five Ways
03. Infinite Voyage
04. Crashing
05. Soul Filter Buffet
06. The Sun King
07. Trigger Happy (With Safety Off)
08. Trigger Happy (With Safety On)
O9. Breaker Breaker One Nine

Hołd złożony legendom jazzu

Axis Records została założona w Nowym Jorku w 1991 roku. Następnie Axis przeniosła się do Chicago zaledwie kilka lat później, a po ponad 10 latach nadal prowadzi działalność. Axis Records i Jeff Mills wyruszyli w interesującą podróż przez muzykę elektroniczną, łącząc ją z żywymi instrumentami, aby rozwijać przyszłość dźwięku i gatunków. The Override Switch stworzył bezprecedensową okazję, aby popchnąć coś reprezentatywnego dla XXI wieku.

Przeczytaj: Jeff Mills inicjatorem magazynu muzycznego „The Escape Velocity”

Jeff Mills & Rafael Leafar

Album jest hołdem złożonym takim artystom, jak John Coltrane, J Dilla, Kraftwerk oraz tym, którzy inspirują eksperymentowaniem z muzyką. Utwór The Sun King idealnie to ilustruje.

Rafael Leafar — Everlasting Soul (live)

Album jest przepełniony słonecznym brzmieniem. Nigdy nie słuchałam jazzu, nie wciągnęłam się w teorię improwizacji. Był dla zawsze mnie zbyt nieprzewidywalny, krzykliwy. Natomiast to, co można usłyszeć na The Override Switch jest złagodzone o elektroniczną przestrzenność. Elektronika nadała jazzowym dźwiękom znacznie więcej miękkości. Zaprojektowana okładka wydaje się też doskonałym spoiwem z tym, co nas czeka na albumie. Elegancja i głęboka świetlista wibracja muzyki to jej wyznaczniki.

Bilety na wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →