Jayda G robi karierę naukową. Czy porzuci muzykę?

News

Jayda G aka Jayda Guy, wydała w tym roku epkę Significant Changes. "Poważne zmiany" były zapowiedzią nie tylko zmian w muzyce artystki, ale też w jej życiu prywatnym. Dj'ka w wywiadzie dla Electronic Beats opowiedziała o tym jak łączy pracę Dj'ki z działalnością naukową i jak ważna jest dla niej ekologia w życiu codziennym.

Jayda G – Significant Changes

Wielkie zmiany nadeszły w życiu młodej Dj’ki. Jayda G jeszcze na początku tego roku mieszkała w Berlinie. Teraz Berlin wymieniła na Londyn, gdzie jak się okazuje zamierza zająć się nie tylko muzyką, ale też działalnością naukową.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Artystka zdradziła w wywiadzie, że Berlin był dla niej przytłaczającym miastem. Czuła się tam obca i nie mogła znaleźć swojego miejsca, problem sprawiał jej również język niemiecki.

Nie brałam udziału w życiu kulturalnym i imprezowym Berlina, głównie dlatego, że bariera językowa sprawiała, że czułam się niepewnie. Przykładowo wychodziłam na imprezę w Londynie, spotkałam tam mężczyznę. On zachowywał się wulgarnie i naruszał nietykalność osobistą obecnych tam kobiet, kiedy to zauważono ochrona go wyprosiła. W Berlinie nie wiedziałabym czy taka osoba zachowuje się napastliwie czy po prostu chce mnie poderwać.

Przeprowadzka do Londynu była dla artystki ważną i dojrzałą decyzją. Jak zaznaczyła w wywiadzie dla Electronic Beats, clubbing nie jest jej jedyną pasją. Jayda G chciałaby być postrzegana jako inteligentna kobieta, nie tylko twarz muzyki imprezowej.

Jestem inteligentną osobą z wieloma zainteresowaniami poza clubbingiem, czuje że mogę użyć mojej marki by informować ludzi i ich motywować. To jest coś niesamowitego i jestem za to bardzo wdzięczna.

Jayda G

Naukowiec czy Dj’ka?

Dj’ka realizuje program JMG Talks, podczas którego prowadzi rozmowy na temat ekologii i natury. Spotkania organizuje w swoim naturalnym środowisku czyli w DJ Residency w Phonox.

To było niesamowite, widziałam zwykłych ludzi, którzy uczyli się rzeczy, o których nie mieli pojęcia, a dodatkowo na wydarzeniu obecni byli naukowcy – za co byłam bardzo wdzięczna.

Marzeniem Jaydy G jest wykorzystanie swojej popularności i muzyki elektronicznej by za jej pomocą przekazywać wiedzę naukową. Artystka ubolewa szczególnie nad faktem, że kultura clubbingu nie jest przyjazna środowisku.

Branża muzyczna powinna działać tak, by konsument mógł podejmować wiele decyzji i wybierać tą najlepszą. Państwo powinno wspierać nas w poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań.

Na razie zapowiada się na to, że Dj’ka będzie łączyć muzykę i naukę. Pozostaje czekać na nowe projekty Jaydy G.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →