Jay Haze – Love = Evolution

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/01/26
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Podobno każda rewolucja jest niczym innym jak tylko buntem mas. Prawdopodobnie Jay Haze też o tym wie. Dlatego 26 stycznia udostępnił za darmo album zatytułowany „Love = Evolution”. To nie pierwszy taki zabieg w historii muzyki i nie pierwszy w dyskografii tego producenta.

Poprzednio nakładem własnego labelu, Tunning Spork, wydał wiosną 2008 roku CD „Love & Beyond”, w grudniu uzupełniając ten zbiór o dwie dodatkowe – a przede wszystkim darmowe – części, co niekoniecznie przekładało się na jakość, ale mogło usatysfakcjonować ortodoksów wolnej (czyli darmowej) kultury. Teraz Jay Haze swoje działanie szumnie nazywa ruchem Music 2.0 który jest niejako kulturalnym dopełnieniem społeczności web 2.0.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Droga, jaką przebył ten artysta, była długa, kręta i zawiła. Zaczynał w Filadelfii, która nie mogła mu zaoferować najwidoczniej zbyt wiele, zwłaszcza na polu muzyki klubowej. Dalsze przystanki to ulice San Francisco (tak, dosłownie ulice), Berlin, wreszcie Lima w Peru, w której to szczyci się pomocą najuboższym, ale bardziej namacalną, aniżeli zbiórki darów i pieniędzy na poziomie Live8. Ta szlachetna działalność przekuta została w politykę miłości, jaką Haze od lat stara się serwować na różnych poziomach komunikacji. Dlatego jego najnowsze dzieło nosi znamię ewolucji, nie rewolucji.

Doskonale orientujący się w meandrach działania show-businessu właściciel rzeczonego Tunning Spork oraz Contexterrior, przy całej swej hipokryzji, ma świadomość, że rewolucja wymaga przede wszystkim uwielbienia mas, ewolucja z kolei przystoi nawet kilku osobnikom.

Na szczęście wsłuchując się w „Love = Evolution” można mieć pewność, że rewolucja się dokona, jest to bez wątpienia jego najlepszy materiał. Częściowo już znany, wystarczy przytoczyć urzekający „I Wait For You” z emocjonalną linią wokalną Laila Tov, „The Darkest Disco” z bliskim mu Ricardo Villalobosem, czy odkurzony parkietowy hit „Soul Ina Bottle” odegrany wraz z Big Bullym.

Zresztą kolaboracjami ten album stoi, dość wymienić równie solidne „I Need Lover” z Chelą Simone (którą zatrudnił przy swoim albumie jako Fuckpony), czy nietypowe, nawet jak na Haze’a „The Light” z legendarnym Paulem St. Hilaire’em.

Ale największe killery kryją się w stricte solowych kompozycjach, odpowiednio „Im Riding High” oraz zamykający album „Time To Explode”. Oba równie trzymają w napięciu, zmuszają do rytmicznego podrygiwania, to zniewalają również fantastycznymi melodiami.

Cały materiał, piekielnie równy, raz do tańca, innym razem popadający w minorowe tony na tle miarowych uderzeń. Zatem można śmiało stwierdzić, że ewolucja się dokonuje, a produkty darmowe nie zawsze muszą oznaczać drastyczny spadek jakości. W tym przypadku sugestywny znak Q to chyba za mało.

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Loveevolution
02. Tonight feat. Laila Tov
03. Soul In a Bottle feat. Big Bully
04. I Wait For You feat. Laila Tov
05. The Darkest Disco feat. Ricardo Villalobos
06. You Drive Me Mad feat. Sao Paulo Drum Circle
07. Feel the Electricity feat. Rockey
08. I Need a Lover feat. Chela Simone
09. I’m Riding High
10. The Light feat. Paul St. Hilaire
11. Time To Explode

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →