JANKA już wkrótce wyda swój debiutancki album

News
JANKA w końcu zadebiutuje z długogrającym albumem

Duet, w którego skład wchodzi Daniel Drumz i Hatti Vatti, szykuje się do pełnoprawnego debiutu. Ósmego marca na rynek trafi ich pierwsza studyjna płyta MIDI Life Crisis.

JANKA w końcu zadebiutuje z długogrającym albumem

JANKA to projekt, który narodził się z muzycznej przyjaźni między jednymi z oryginalniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Producencki duet tworzą Daniel Drumz i Hatti Vatti. Obu panów połączyła miłość do sprzętu analogowego, samplingu i klasycznej klubowej estetyki, dubu oraz fascynacja latami 90-tymi. Gdy spotkali się razem w studio, wyjątkowo szybko powstało kilka pierwszych utworów, które dały początek JANCE.

Duet ma na swoim koncie znakomitą EPkę Krzyżacy, która ukazała się w 2019 roku. Po jej wydaniu JANKA przebojem wbiła się na sceny Opener’a, Spring Breaka, Taurona oraz słoweńskiego MENTa, czy Moscow Music Week. Teraz, po dwóch latach przerwy, zespół powraca z nowym materiałem. Dokładnie ósmego marca ukaże się debiutancki album JANKI zatytułowany MIDI Life Crisis.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Janka wydaje debiutancką płytę

fot. Jerzy Wypych

JANKA – nowa płyta i nowy teledysk

Krążek już teraz promuje kawałek Wejść i Wrócić, do którego powstał również klip. Obraz bezpośrednio koresponduje z całością fizycznego wydawnictwa. Zarówno okładka, towarzyszące płycie inserty, jak i teledysk są efektem eksperymentu autorki z analogowym przetwarzaniem ruchomego obrazu. Wszystkie animacje składające się na teledysk zostały przetworzone przy użyciu analogowych syntezatorów video i analogowej kamery z wykorzystaniem zjawiska video feedbacku. Dzięki tej technologii, artystka była w stanie uzyskać realnie analogowe wartości graficzne do wykorzystania w videoklipie oraz w druku.

JANKA – Wejść i Wrócić 

JANKA, czyli oczekujmy nieoczekiwanego

Dwójka artystów po raz kolejny udowadnia, że łączy ich dużo więcej niż muzyczna chemia. Ciężko zaszufladkować tę wyjątkową dojrzałą płytę, która powinna miło zaskoczyć osoby otwarte na szeroko pojętą elektronikę. Chyba dobrym określeniem tego, co może nas tu spotkać, jest modern vintage, bo wyciśnięta na modularach, analogach i nietypowym samplingu muzyka, wręcz topi się w delayach i reverbach. Nie jest to jednak kopia elektroniki z końca lat 90-tych – tu nic nie jest typowe i oczywiste – styl i brzmienie JANKI są po prostu nie do podrobienia.

JANKA razem z gośćmi

Na krążku usłyszymy także gości – Sujkę (czyli Iwonę Król – znaną z projektów Kobieta z Wydm, Lauda oraz Król) i Kachę Kowalczyk (czyli głos Coals), a całość została zmasterowana przez Kwazara. Wyjątkową oprawę graficzną (zarazem obroniony dyplom na ASP Katowice) stworzyła Zosia Paśnik. Album ukazuje się w formie analogowej w dwóch wersjach kolorystycznych, 180 gramowe wydanie winylowe zawiera też trzy inserty z grafikami Zosi.

JANKA w końcu zadebiutuje z długogrającym albumem

Płytę w pre-orderze można zamówić pod tym adresem.

JANKA MIDI Life Crisis: lista utworówStrona A
A1  Wejść i Wrócić Dub feat. Sujka  4:20
A2  Prawdziwnie Dub 4:04
A3 Wszyscy Jesteśmy Bardzo Szczęśliwi Dub 4:32
A4 Hajs Dub 4:11
A5 Dom Spokojnej Młodości Dub 4:32

Strona B
B1 Polska B Dub 3:45
B2 Szkice Węglem Dub 5:57
B3 MIDI Life Crisis Dub 6:02
B4 Ana Mendieta Dub feat. Kacha Kowalczyk 3:07
B5 Pół Tonu Ciszej Dub 4:47

zdjęcie główne: fot. Piotr Szapel

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →