Jan Moszumański-Kotwica prezentuje muzykę elektroniczną z Tanzanii

YouTube
Kultura Lifestyle News
Jan Mokuszański

„Singeli Movement: Greed For Speed" to projekt polskiego interdyscyplinarnego artysty Jana Moszumańskiego-Kotwicy i ugandyjskiej wytwórni Nyege Nyege Tapes. Do ukończenia filmu pozostało niewiele – artysta prosi o wsparcie. Sprawdźcie, jak możecie pomóc!

Singeli Movement – wielki projekt

Film dokumentalny koncentruje się na artystach Sisso Studio i Pamoja Records – dwóch kluczowych domach produkcyjnych muzyki Singeli. Powstanie gatunku zbiegło się ze zmianą gospodarczą, jaką Tanzania przeszła po 1999 roku. W ubiegłym roku NTS na swoim kanale opublikował krótki dokument prezentujący tanzańską muzykę.

Singeli Sound: High Speed

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wśród pojedynczych artystów biorących udział w filmie polskiego artysty są Makaveli, Bampa Bana, MCZO, Duke, Rahema Tajiri, Jay Mitta, MC Kadilida, MC Antivirus, DJ Longo, Chief Baker, Muchizo, Kashiwash, Yakubu i wielu innych. Spora część z wymienionych artystów pojawiła się na kompilacjach Nyege Nyege Tapes w ostatnich latach, prezentujących muzykę czołowych tanzańskich wytwórni.

Singeli Movement: Greed for Speed – trailer

Singeli Movement – reżyser prosi o wsparcie

Utworzono stronę crowdfundingową, aby pomóc sfinansować końcowe etapy filmu, który jest obecnie w fazie postprodukcji. Kluczowe jest pokrycie kosztów związanych z edycją i miksem dźwięku, produkcją oryginalnej typografii, licencjami i wynagrodzeniem dla rozmówców. Projekt możesz wesprzeć tutaj.

Wszechstronny artysta – poznajcie Jana!

Jan Moszumański-Kotwica (rocznik 1990) jest artystą wizualnym oraz dźwiękowym. Tworzy instalacje, performanse i filmy.

Jan w swojej twórczości interesuje się emocjonalnym i estetycznym krajobrazem współczesnych systemów ideologicznych m. in. rolą wzniosłości w warunkowaniu społecznych potrzeb i jej ujęciem w pomnikach czy utowarowieniem doświadczenia strachu w dziewiętnastowiecznej literaturze grozy, czyli pokrewieństwem między mgłą a smogiem. Pod aliasem Jan Moss jest autorem teledysków dla ugandyjskiej raperki Mc Yalli, doomcorowego zespołu Duma z Nairobi, jak również MCZO i Duke’a czy Ecko Bazza. Pod innym aliasem – Death Wind, zorganizował noise’owy performanse, badając nie tylko dźwięk, ale także sam ruch powietrza. W pracy zatytułowanej Obcowanie. Studium ciśnień opowiadającej o eksploatacji ziemi i ludzkiej pysze, głównym bohaterem jest wiatr – rzuca wyzwanie romantycznemu ujęciu relacji między człowiekiem a naturą.

Artysta wizualny, performer i dźwiękowiec studiował sztuki piękne na akademiach w Krakowie, Oslo i Malmö. Aktywny głównie w Polsce i Norwegii, ale wystawiał swoje prace na całym świecie: Czechach, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii. Wykładał m.in. w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

Jan Moszumański-Kotwica – Obcowanie. Studium ciśnieńPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →