10 rad jak wydać singiel

Artykuł

Jak wysłać demo do wytwórni, żeby zostało przesłuchane i potraktowane poważnie? Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który pozwoli uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez młodych artystów.

Od razu uprzedzamy, że nie istnieje żadna złota zasada, dzięki której wydacie singiel na labelu marzeń 🙂 Niestety… ale, za to jest kilka rad, które z pewnością zbliżą Was do tego, a przynajmniej sprawią, że Wasze demo zostanie odsłuchane i potraktowane poważnie.
Na stronach AttackMagazine pojawił się ciekawy artykuł, w którym ludzie z m.in. Defected, Hypercolour, Tsuba i Turbo Recordings dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat sposobu dostarczania dem i wytykają podstawowe błędy młodych producentów. Postanowiliśmy wyciagnąć z niego esencję i przedstawić ją w 10 punktach.

10 RAD, KTÓRE UŁATWIĄ WYDANIE SINGLA

1. Bądź kreatywny i miej własny styl – tylko w ten sposób zostaniesz potraktowany jako w pełni ukształtowany artysta, a nie kolejna kopia znanego producenta.
2. Poznaj wytwórnię i jej muzykę, zanim wyślesz swoje demo. Upewnij się, że Twoje produkcje na pewno pasują do jej profilu.
3. Nie udostępniaj publicznie kawałków, które zamierzasz wydać. Wytwórnie powinny mieć pierwszeństwo w dostępie do Twoich nowych tracków.
4. Nie wysyłaj niedokończonych utworów. Nie pisz też, że numer jest niezmiksowany czy niezmasterowany. Po prostu daj go posłuchać i ocenić.
5. Nie wysyłaj mp3 w załączniku do maila. Wyślij prywatny link do DropBox lub SoundCloud. Pamiętaj też, że informacja, że dany plik został udostępniony np. 20 labelom nie wygląda dobrze.
6. Nie wysyłaj dem w wiadomościach na Facebooku. Nie atakuj też ludzi z wytwórni pytaniami czy już odsłuchali twój track i czy im się spodobał. Jeśli będą zainteresowani, na pewno sami się z tobą skontaktują.
7. Najlepiej, żeby demo zawierało 3-4 kawałki. Wysłanie 10-ciu sugeruje, że sam nie jesteś pewien, które są najlepsze i które pasują do danego labela.
8. Napisz 2-3 zdania o sobie, wspomnij co lubisz, co cię inspiruje i czy wydawałeś już wcześniej muzykę na innych labelach. Krótko i bez zbędnych przechwałek.
9. Bądź widoczny w Sieci, zanim przystąpisz do szukania wytwórni. Zadbaj o atrakcyjny fanpage na Facebooku, profil na SoundCloud oraz oczywiście Profil Artysty na Muno.pl 🙂
10. Skup się na labelach, na których ci zależy. Nie wydawaj byle czego, byle gdzie.
A może macie jakieś własne patenty na zainteresowanie znanych wytwórni własnymi produkcjami? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach, być może będą na wagę złota dla kolejnego pokolenia artystów! 🙂
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →