Jak się ubrać na festiwal? KONKURS

Lifestyle

Podpowiadamy co ze sobą zabrać na festiwal, by czuć się komfortowo i swobodnie oraz być niezależnym od pogody. Jeśli macie pomysły na ciekawe stylizacje, to czeka na Was nagroda.

Choć kilka festiwali już za nami, za prawdziwą inauguraję letnich muzycznych szaleństw uchodzi 4-dniowy Open’er, który rusza w najbliższy czwartek. Dla tych, którzy wybierają się do Gdyni to już ostatni dzwonek, by zaplanować swój outfit i spakować torbę podróżną. Inni, którzy szykują się np. na Audioriver czy Nagle Nad Morzem, mają jeszcze chwilę, ale już teraz warto zainteresować się tematem i być przygotowanym na każdą okoliczność.


To nie rewia mody, ale…

Oczywiście można wyjść z założenia, że festiwal to nie rewia mody i strój nie jest najważniejszy, bo liczą się muzyka i znajomi, ale źle dobrany do pogody (a z doświadczenia wiemy przecież, że z polską letnią aurą bywa bardzo różnie) może zepsuć najlepsze momenty. Miejmy nadzieję, że w tym sezonie najlepiej sprawdzą się wygodne shorty, tshirt i trampki, ale mimo wszystko, warto spakować parę kaloszy (tak, też ich nie lubimy) i kurtkę, której deszcz nie będzie straszny (to wygodniejsze rozwiązanie niż foliowy płaszczyk). Jeśli za bazę noclegową posłuży Wam namiot, pamiętajcie o dresie. Przeziębienie to ostatnia rzecz, na jaką będziecie mieć ochotę.
Jeszcze kilka słów o trampkach – nową parę zostawcie w domu, a zabierzcie ze sobą te sprawdzone, które już trochę przeszły i nie będzie Wam ich żal, jeśli nie dotrwają do końca imprezy w całości. Druga para na zapas też jest dobrym pomysłem, szczególnie kiedy zrezygnujecie z kaloszy, a zaskoczy Was deszcz.

Diabeł tkwi w dodatkach

Konieczne dodatki to bez wątpienia okulary przeciwsłoneczne (spełniają podwójną rolę – chronią Was przed słońcem, a innych przed Waszym wzrokiem), szaszetka-nerka na przydatne drobiazki, plecak-worek na wszystko to, co nie zmieści się do „nerki” i porządne etui do smartfona, najlepiej wodoszczelne i pancerne, na wypadek twardego (lub mokrego) lądowania. Wizja pozbawienia się kontaktu ze znajomymi, a co jeszcze gorsze, dostępu do Instagrama i Snapchata w takim momencie może być przerażająca.

Najciekawsza stylizacja wygrywa

Teraz pozostaje z powyższych elementów skomponować wyróżniające się stylizacje, by znajomi mogli Was łatwo odnaleźć w tłumie. Jeśli macie już jakieś pomysły, zgłoście je do konkursu organizowanego przez markę Zalando. Autorzy najciekawszych propozycji zostaną nagrodzeni bonem o wartości 500 zł. Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj.

Zobacz też:


Fot. Sandra Biegun
Polub muno.pl na Facebooku: