Jak długo można być DJ-em?

News

Czy życie DJ-a jest aż tak fascynujące, że trudno podjąć decyzję o przejściu na emeryturę? Kiedy przychodzi właściwy moment, by zejść ze sceny? Jedna z legend muzyki klubowej Danny Tenaglia po blisko 40-stu (!) latach postanowił zrobić sobie przerwę w DJ-ingu.

Chyba nie ma osoby interesującej się muzyką klubową, która nie znałaby Danny’ego Tenaglii. Jeśli nawet dziwnym zbiegiem okoliczności to nazwisko nie zapadło Wam w pamięć, to słowa hymnu muzyki house, nagranego wraz z CeledąMusic Is The Answer’ na pewno. Ponadczasowy producent, charyzmatyczny DJ i ceniony remikser, w kolejce do którego ustawiali się z prośbą o remiksy choćby Depeche Mode.
Po trwającej nieprzerwanie od lat 70-tych karierze DJ-skiej, 52-letni artysta powiedział stop. Danny za pośrednictwem profilu na Facebooku ogłosił, iż rezygnuje z DJ-ingu, ale jednocześnie podkreślił, iż nie jest to odejście na emeryturę.
Drodzy Przyjaciele, proszę, pozwólcie mi być, pozwólcie mi być! Nadszedł czas, bym w końcu mógł być sobą! – tymi słowami Danny rozpoczął długie uzasadnienie swojej decyzji, które w całości można przeczytać na Facebooku. Wyjaśnia w nim, iż szczególnie ostatnie dni były dla niego bardzo męczące i utwierdziły go w przekonaniu, że najwyższy czas odpocząć.
Artysta odwołał wszystkie swoje najbliższe występy z wyjątkiem imprezy urodzinowej w klubie Pacha, 28 kwietnia. To będzie jego ostatni występ do momentu, kiedy poczuje się gotowy do powrotu za decki.
Fenomenalna kariera Danny’ego to coś, czego inni DJ-e mogą mu zazdrościć. Setki niezapomnianych imprez, zwiedzanie najdalszych zakątków świata czy samo uchodzenie za żywą legendę jest bez wątpienia uzależniające, a decyzja o całkowitym porzuceniu kariery może okazać się najtrudniejszą w jego życiu.
Chętnie poznamy Wasze zdanie o „żywych legendach”. Czy po tylu latach wciąż są tak niesamowici w tym co robią, jak kilkanaście lat temu, czy może tylko bujna przeszłość i dorobek muzyczny pozwala im utrzymywać się na świeczniku, bo po prostu nie wypada o takich artystach mówić źle?
Kiedy przychodzi właściwy moment, by ustąpić miejsca na scenie młodszemu pokoleniu?


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →