Wysiąść na piętrze innego świata, czyli jak brzmi debiut wydawniczy duetu Michał Wolski & Cafe de la Jungle

Fot. Materiały promocyjne
News
Michał Wolski, Cafe de la Jungle, Moonlight Resort & Spa

Jak brzmi szamańskie, plemienne brzmienie Cafe de la Jungle, tłumaczył w maju zeszłego roku redaktor Artur Wojtczak w swoim tekście na temat "nowego przedsięwzięcia na polskim rynku łączącym stronę muzyczną z duchowością, mistycyzmem, zainteresowaniem innymi kulturami". Nie minął rok, a Tomasz Zając powraca z nowym wydawnictwem, tym raz już nie solo, a w parze z Michałem Wolskim. Jak brzmi Aromatherapy w wykonaniu duetu Moonlight Resort & Spa? Sprawdźmy.

Michał Wolski i Cafe de la Jungle 12 lat później

Zacznijmy od gratulacji dla Michała Wolskiego z okazji jubileuszu wydania dwudziestego katalogu jego wytwórni Minicromusic – domu dla poszukujących elektroniki spod znaku techno, ambientu i muzyki niestroniącej od eksperymentów. Zapoczątkowana przez samego Wolskiego 12 lat temu dwuczęściowym mini-EP Alpha wytwórnia uzbierała przez ten czas wydawnictwa od m.in. Michała Jabłońskiego, Błażeja Malinowskiego czy Grzegorza Bojanka. Rok od ostatniej publikacji tego ostatniego, parę dni temu miejsce miała premiera nie tylko nowej EP-ki w Minicromusic, ale i wyjątkowej współpracy.

Aromatherapy to pierwsza współpraca założyciela labelu z Cafe de la Jungle – świeżym, aczkolwiek prężnie działającym projektem, za który odpowiada Tomasz Zając. Panowie od początku znajomości mieli pomysł na siebie, wiedzieli, którą drogą podążać, by osiągnąć potrzebną im we wspólnej pracy harmonię. Rezultat nie mógł być inny – tak powstał Moonlight Resort & Spa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Michał Wolski prezentuje „muzykę windową”

Aromatherapy to pierwszy długogrający album duetu. To radykalna wizja pozaczasowej muzyki tła (nazywa również muzyką windową), która wciąga do siebie tak silnie, że to, co znajduje się na pierwszym planie, traci swoją ostrość i barwę. To bezwzględna wizja, dzięki której wysiadamy na innym piętrze innego świata, niż pierwotnie zakładaliśmy. Na album składają się cztery klasyczne utwory oparte na kanwie e-szamańskich rytuałów kojących ciało i ducha oraz jedna modern-new-age’owa suita, której elementy składowe przynoszą trzydziestominutową podróż przez zmienność emocji i stanów umysłu.

Album Aromaterapia to fuzja stylów i nastrojów. To radykalna wizja muzyki tła poza czasem. Jej zadaniem jest tak silne zaangażowanie, że to, co jest na pierwszym planie, traci ostrość i odcienie. To bezwzględna wizja „muzyki windowej”, która sprawia, że wysiadamy na innym piętrze innego świata, niż pierwotnie planowaliśmy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają nasze wysiłki i przedsięwzięcia! Każdemu z Was, z którymi wielokrotnie rozmawiałem o tym projekcie i innych projektach, nad którymi pracuję, a także Monumentowi i Ransom Note za wsparcie i miłe, ciepłe słowa.

– komentuje Michał Wolski

Moonlight Resort & Spa (Michał Wolski & Cafe de la Jungle) – Aromatherapy 

Aromatherapy dostępny jest formie cyfrowej oraz jako „szumiącym kawałku plastiku” zamkniętym w formie magnetofonowej kasety.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →