Jaga Jazzist zapowiada nową płytę i wydaje obiecujący singiel

Eventpromo News
Jaga Jazzist

Jaga Jazzist powraca. Norweska orkiestra zaprezentowała właśnie singiel i zapowiedziała płytę, która ukaże się 24 kwietnia. Era, podobnie jak poprzedni krążek, znalazł świetnego wydawcę.

Jaga Jazzist – nu-jazz zabarwiony elektroniką

Jaga Jazzist to norweski zespół nu-jazzowy garściami czerpiący ze współczesnej elektroniki. W ich kompozycjach klasyczne, acz rozbudowane instrumentarium jazzowe płynnie współgra z syntezatorowymi loopami.

Począwszy od 1996 roku, gdy ukazał się ich debiutancki album Jævla Jazzist Grete Stitz każda płyta tej formacji to osobna historia przekraczania granic międzygatunkowych. Muzyka Jaga Jazzist to miejsce, gdzie dominujący jazzowy duch wyciąga rękę ku elektronicznemu szaleństwu i prog-rock’owej hipnotyzacji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jaga Jazzist – Starfire

Kilka dni temu kapela poinformowała, że ich najnowszy album ukaże się nakładem Brainfeeder, stajni należącej do Flying Lotus’a. Poprzednia, z 7 do tej pory wydanych płyt, zatytułowana Starfire trafiła do sklepów w 2015 roku, dzięki wytwórni Ninja Tune. Krążek czarował świeżością i jak celnie zauważył w swojej recenzji portal Resident Advisor:

Słuchanie Jagga Jazzist jest jak upadek do króliczej nory – nigdy nie wiesz gdzie skończysz

Jaga Jazzist – nowa płyta – Era 

Norweska Era ukaże się 24 kwietnia. Poznaliśmy również pierwszy singiel z nadchodzącej płyty. Spiral Era zabiera nas na muzyczną podróż w kosmos, wśród konstelacji ejtisowych brzmień. Bardzo dobry prognostyk dla zbliżającej się premiery. A jeszcze lepszy w kontekście nadchodzącego koncertu Jaga Jazzist w Warszawie. 15 maja w stołecznym klubie Niebo, gdzie orkiestra zaprezentuje nam wyczekiwany owoc swojej pracy.

Bilety do nabycia na Biletomat.pl

Jaga Jazzist – Spiral Era 

 

JAGA JAZZIST w Warszawie | Niebo - 15.05.2020

Biletomat.pl
99 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →