Jaga Jazzist po przerwie wraca do Polski BILETY

News

Czołowi reprezentanci legendarnej wytwórni Ninja Tune, którzy na koncie mają siedem płyt i przeszło dwie dekady scenicznego doświadczenia wystąpią 28 kwietnia w warszawskim Niebie.

Jaga Jazzist to norweska supergrupa czerpiąca w swojej muzyce zarówno z muzyki jazzowej, klasycznej, jak i elektronicznej. Przygoda zespołu rozpoczęła się w 1994 roku w Tønsburg, w domu rodzinnym Horntvethów. To właśnie tam Lars i Martin, jedyni członkowie grupy, którzy niezmiennie od początku zasilają skład Jaga Jazzist, pracowali nad wydanym w 1996 roku debiutem „Grete Stitz”. Płyta przyniosła im zainteresowanie fanów, które zaowocowało ukazaniem się w 2001 roku „A Livingroom Hush” pod egidą legendarnej wytwórni Ninja Tune. Dzięki tej współpracy Norwegowie wydali rok po roku albumy „A Livingroom Hush” i „The Stix” (2002) zyskując międzynarodowy rozgłos, a ich jazzowy eksperyment rozprzestrzenił się po całym świecie.

Po zmianie producenta płyty i wydaniu w 2005 roku krążka „What We Must”, Jaga Jazzist zrobili sobie kilkuletnią przerwę od nagrywania. Pięć lat później, w 2010 roku, powrócili z jeszcze większą mocą, o czym świadczy krążek „One-Armed Bandit” – jeszcze bardziej progresywny i elektroniczny niż jego poprzednicy. Obecnie dyskografię norweskiej grupy zamyka „Starfire” z 2015 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na ich koncie znajduje się szereg mini-wydawnictw, siedem długogrających krążków i przeszło dwie dekady scenicznego doświadczenia. Brzmienie Jaga Jazzist ukształtowała niepohamowana wyobraźnia, a także ambicja tworzenia nagrań brzmiących świeżo i odmiennie. Lata spędzone na poszukiwaniach i eksperymentowaniu zaowocowały własnym, eklektycznym brzmieniem, które nie może równać się z żadnym innym.

Czołowi reprezentanci legendarnej  wytwórni Ninja Tune, którzy znani są z genialnych występów na żywo, wystąpią 28 kwietnia w warszawskim Niebie. Bilety są wciąż dostępne na naszej stronie, Biletomat.pl.

źródło: materiały prasowe
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →