Jackpot wydaje kompilacje! Wywiad z Michałem 'bshosą’ Brzozowskim

Wydarzenie

"Pozwalamy tańczyć na barze, kanapach i stołach... gramy naprawdę długo" - zapraszamy na wywiad z Michałem "bshosą" Brzozowskim, który opowiada o swojej miejscówce i nadchodzącej kompilacji "Jackpot Sounds".

Niezwykłe miejsce na mapie Warszawy, w którym w piątki nie cichnie muzyka okołohiphopowa, a w soboty elektronika, wydaje właśnie dwie kompilacje „Jackpot Sounds„, podzielone właśnie w tym systemie. Pierwszy mix to dzieło czołówki polskiej sceny hip-hopowej – Falcona1, Hubsona, Kebsa, Def’a i DTL. Sobota należy do dwóch znanych polskim klubowiczom artystów, Seba Skalskiego i bshosy.

To właśnie bshosa stoi za tym miejscem i wydawniczym projektem Jackpotu. Zadaliśmy mu kilka pytań, m.in. gdzie się ostatnio podziewał, czym jest jego bar, a także jakie ma plany na najbliższą przyszłość.
Zapraszamy do lektury oraz na weekendowe imprezy do Jackpotu.
Grają: Kebs, Falcon1, DTL, Hubson
Grają: bshosa, Seb Skalski, Glasse, Pitti Schmitti

bshosa – WYWIAD

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Gdzie się ostatnio podziewałeś?
Jak to gdzie? Sporo podróżowałem i faktycznie trochę zniknąłem z życia nocnego. Grałem zdecydowanie rzadziej niż do tej pory, ale za to znalazłem czas, by zakopać się trochę w studio. Niebawem ukaże się vinyl, a na nim moja kooperacja z Agimem. Mam też super flow z Sebkiem Skalskim, z którym połączyła nas praca nad tym mixem i parę wspólnych setów, a teraz praktycznie codziennie siedzimy w studio i bangery lecą jak szalone. Ultra pozytywny ziom i mega zdolny producent.
Jackpot to niezwykły bar. Jaki jest pomysł na to miejsce?
Once you go Jack you never go back i what happens in Jackpot stays in Jackpot i tyle w temacie. A tak na poważnie – to mały bar z super koktajlami i bardzo dobrym soundsystemem Martin Audio. Jakość napojów i dźwięku – na to stawiamy. Poza tym – serwujemy doskonałe jedzenie – amerykańskie kanapki rodem z Nowego Jorku i południa USA, pozwalamy tańczyć na barze, kanapach i stołach… Gramy naprawdę długo. W każdy piątek – hip hop, trap, rnb, w soboty – house, disco, techno…

Skąd pomysł na kompilację? Promujecie bardziej miejsce czy bardziej muzykę, którą można tam usłyszeć?
Promujemy miejsce i muzykę i autorów. W tych czasach, kiedy tak rzadko kupujemy płyty, myślę, że ta może być rarytasem. Jest super zmixowana, dobrze wydana i pełna zajebistych dźwięków, deepowo-imprezowa. Ciężko mi oceniać z perspektywy współautora, ale myślę, że będzie super 🙂 Promujemy więc nastrój chwili, flow miejsca, selekcje DJów rezydentów. Każdy z nich przemycił swoje secret weapons, parę klasyków i własne produkcje.
Za płyty wzięły się sprawdzone marki w swoim gatunku. Jaki był klucz doboru artystów i muzyki na kompilacje?
Do współpracy zaprosiliśmy rezydentów, a tych, nieskromnie mówiąc, mamy topowych w skali kraju. Falcon1 uchodzi za jednego z najlepszych turntablistów w kraju, jest tour Djem JWP i żyjącą legendą, Kebs współprowadzi Spinlab i jest tour DJem Sokoła, Hubson – booker piątkowych imprez – to jedna z podpór wytwórni Alkopiligamia, Seb Skalski – zdobywca Fryderyka i paru złotych płyt, sam nie wiedziałem, że produkuje też reggae jako Jamajski Spekulant czy odpowiada za produkcje płyt Molesty, Vienia i Pele. I tak mógłbym bez końca, a niezręcznie mówić o sobie. Mam mega szczęście, że do tego projektu udało mi się zaprząc tak nieszablonowe postacie. Sama rozmowa z nimi jest inspirująca, słuchanie ich muzyki to przeżycie, a bycie z nimi na jednej płycie – wyróżnienie.
Czy będzie kontynuacja, czy to jednorazowa akcja?
Będziemy nagrywać te płyty co najmniej raz w roku – jest to mega akcja, a potencjał polskiej sceny ogromny. Staramy się mieszać legendy z młodymi talentami i to samo będzie odwzorowywać się na wydawanych przez nas płytach.

Co będzie Cię zajmować najbardziej w najbliższych tygodniach?
Gram record release party i spadam na 3 tygodnie na Bali łapać fale. Gram tam też 2 imprezy pod palmami. Surfing to zajawka, która obok techno totalnie opanowała moje życie. Daje wolność i totalne spełnienie.
Z innej beczki: czy Jasna 1, miejsce w którym odbyły się Twoje urodziny, zwiastuje Twój powrót do undergroundowych imprez techno? Co z tym miejscem?
Będę nadal robił undergroundowe imprezy, ale żegnam się z projektem Jasna 1. Oddaje go innej ekipie, a sam poświęcam się produkcji, podróżom i nowym projektom multimedialnym, o których już niebawem.
Gdzie widzimy się w weekend? 🙂
Ja osobiście kończę z imprezową abstynencją i zapraszam na premierę płyty do Jackpota, gdzie będę miał przyjemność zagrać dla Was z legendami polskiej sceny – Sebem Skalskim i Glasse oraz wiecznie pięknym i młodym Pitti Schmitti. Tam Was serdecznie zapraszam! Jeżeli chcecie sprawdzić groove, hiphop i trap – wpadnijcie w piątek, tam za deckami wszyscy autorzy tej płyty! Do zobaczenia.

Rozmawiał: Alex „Juniore” Kubaczewski

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →