Jacek Sienkiewicz z czterema albumami w 2019 roku

News
Jacek Sienkiewicz

Rok 2019 upłynął Jackowi Sienkiewiczowi pod znakiem poszukiwania w obrębie eksperymentalnej, abstrakcyjnej muzyki elektronicznej, co zaowocowało aż czterema albumami.

W historii muzyki popularnej nieczęsto zdarzało się, aby artyści wydawali kilka albumów w ciągu jednego roku. Cztery i więcej płyt rocznie zdarzyło się wydać Frankowi Sinatrze czy Jamesowi Brownowi. Po wiele godzin oryginalnej twórczości dostarczali także twórcy elektroniki: Pete Namlook czy Autechre. W 2019 roku do tego grona dołączył Jacek Sienkiewicz.

Jacek Sienkiewicz – IMOW

IMOW (In My Own Wave) początkowo ukazał się w marcu wyłącznie na winylu. Cyfrowa premiera krążka miała miejsce 13 grudnia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To jedno z najbardziej osobistych, a jednocześnie najbardziej dopracowanych i przemyślanych wydawnictw Sienkiewicza. Cała paleta środków i technik nagraniowych, od field recordings, poprzez realne i wirtualne instrumenty, po komputerowe manipulacje służy wykreowaniu oryginalnego, dźwiękowego świata na wielu poziomach, tworzącego alternatywną rzeczywistość.

Rozwinięciem płyty był projekt live, we współpracy z artystką wizualną Katarzyną Korzeniecką – hipnotyczny, wieloznaczny i całkowicie analogowy. Projekt wciąż się rozwija i będzie kontynuowany w rozmaitych formach w nadchodzącym roku.

Jacek Sienkiewicz – BTWN

BTWN (Between) to wydany wyłącznie w formie cyfrowej album niejako uzupełniający IMOW. W tym przypadku muzyka została zbudowana wyłącznie z “odpadków” – cyfrowych i analogowych błędów, sprzężeń, dźwięków zawieszonych instrumentów. Wbrew pozorom jest to płyta bardzo przystępna, melancholijna i rozmarzona.

Jacek Sienkiewicz – Drogi

Drogi są płytą wydaną we współpracy z Bołt Records i będącą hołdem dla Bohdana Mazurka, kompozytora związanego z legendarnym Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. Sienkiewicz nie odtwarza jednak jego kompozycji, a raczej stara się posłużyć charakterystycznymi dla Mazurka środkami, wykorzystując między innymi swoje amatorskie nagrania z czasów nastoletnich.

BNNT (BNNT is Jacek Sienkiewicz) – Multiversion #5

Ostatnim z tegorocznych albumów Jacka Sienkiewicza jest Multiversion #5, wydany przez Instant Classic w październiku.

Tym razem Jacek “wciela się” w projekt BNNT – duet, który do stworzenia kolejnych części Multiversion zaprosił szereg zaprzyjaźnionych muzyków. To płyta, na której ambientowe pasaże i eksperymentalne szumy i trzaski współgrają z rytmicznymi szkieletami – połamanymi i powolnymi, odmiennymi od “klubowej” twórczości Sienkiewicza.

Oprócz tego, Sienkiewicz wydał w tym roku z zaskoczenia bardziej taneczny singiel Lightin, któremu towarzyszy video autorstwa Michała Marczaka.

W przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnych wydawnictw Jacka Sienkiewicza – albumu STAL we współpracy z Uwe Schmidtem oraz kontynuacji projektu IMOW – zarówno kolejnego albumu, jak i serii występów na żywo.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →