Iwona Skwarek z Rebeki zapowiada debiutancki, solowy album

Fot. Materiały promocyjne
News
Iwona Skwarek jako Iwona Skv

Wokalistka, która będzie występować jako Iwona Skv, wypuściła pierwszy singiel promujący wydawnictwo.

Iwona Skwarek jako Iwona Skv

Iwonę Skwarek znacie na pewno z zespołu Rebeka lub z powołanego do życia w tym roku girlsbandu elektronicznego Shyness! Teraz będziecie mogli poznać artystkę również z innej strony – jako Iwonę Skv. Takiego bowiem pseudonimu będzie używała  zamieszkała na stałe w Poznaniu Skwarek. Debiutancka płyta Skv ma ukazać się w przyszłym roku, a zapowiada ją już teraz singiel Nie Ma, w którym wokalistka w dosadnych słowach opisuje obecną sytuację polityczno-społeczną w naszym kraju. Sprawdźcie zresztą sami:

Napisałam Nie ma rok temu przed świętami Bożego Narodzenia przy okazji nagonki na osoby LGBT+. Czułam się przestraszona, a zarazem wściekła na polityków i potrzebowałam to z siebie wyrzucić. Obecnie okazuje się, że tekst jest złowieszczo jeszcze bardziej aktualny. Idąc za słowami Doroty Sumińskiej, myślę, że winniśmy nauczyć się żyć ze sobą na Ziemi jako jeden gatunek, a nie wywozić dzieci do lasu, bo się urodziły w innym miejscu.  Wszyscy jesteśmy przede wszystkim ludźmi, a nie homo, imigrantami, uchodźcami, etc. Stąd moje podstawowe pytanie w refrenie – kto tu serce ma, a kto go nie ma? I dlaczego ktoś w ogóle ma prawo o tym decydować?
– pisze w informacji prasowej Iwona Skwarek.

Ja przyznaje artystka, swoją pierwszą w karierze solowej płytę produkuje „siedząc sobie w swoim domowym studio w Poznaniu”. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Iwona Skwarek – nowy etap w karierze

Iwona Skwarek to piosenkarka, tekściarka, producentka muzyczna i DJ-ka poruszająca się w kręgu muzyki elektronicznej. Jest posiadaczką niesamowitego głosu i songwriterskiego zmysłu.  Muzyką zajmuje się od zawsze, a mieszka i komponuje w Poznaniu. Jej dyskografię zamyka wydany w 2021 roku debiutancki album czteroosobowego girlsbandu Shyness!, którego była producentką. Jako połowa duetu Rebeka zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i poza jej granicami (Sziget Festival w Budapeszcie, Zandari Festa w Seulu). W tym duecie wydała trzy płyty długogrające : Hellada, Davos i Post Dreams oraz wiele singli, EP i remiksów docenionych zarówno przez publiczność, jak krytyków.

Utworem Pocałunek po raz pierwszy otwarcie zaangażowała się w sprawy społeczności LGBT+, dokonując przy tym coming outu. Iwona Skv to nowy etap w jej karierze będący sumą doświadczeń i zmian, jakie zaszły w życiu artystki i jej muzycznym świecie na przestrzeni ostatnich lat.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →