Instytut Dźwięku wydał pierwszą składankę – o „Debiutach 01” opowiada MANOID

News
Debiuty

Instytut Dźwięku zaprezentował swoją pierwszą składankę. Stworzona przez absolwentów kompilacja to - jak się dowiedzieliśmy - dopiero początek wydawnictw marki spod znaku pioruna. O krótki komentarz dotyczący Debiutów 01 poprosiliśmy MANOIDA, założyciela i pomysłodawcę projektu.

Instytut Dźwięku. Pierwsza składanka już dostępna

Instytut Dźwięku w składzie: MANOID, Szymon Weiss, AGIM, Piotr Figiel i Julek Tarasiuk prezentuje Debiuty 01, pierwszą składankę autorstwa podopiecznych projektu. Absolwenci szkoły muzycznej zaprezentowali szerokie spektrum muzyki elektronicznej – od techno, przez drum’n’bass do muzyki eksperymentalnej. 5-ścieżkowa składanka dostępna jest na soundcloudowym kanale Instytutu.
Młodzi adepci po rocznym kursie tworzenia muzyki od podstaw pod okiem trenerów skomponowali swoje pierwsze utwory i dziś dzielą się nimi ze światem
– zakomunikował na Facebooku Instytut Dźwięku.

Instytut Dźwięku – Debiuty 01

Instytut Dźwięku to powstała w październiku 2019 roku szkoła produkcji muzyki. MANOID, jej twórca, od samego początku postawił na profesjonalistów i ludzi. Tak, aby przyszli absolwenci, byli w stanie przyswajać najważniejsze zagadnienia z zakresu produkcji muzyki, syntezy dźwięku czy miksu i masteringu w sposób najbardziej dla nich korzystny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Instytut Dźwięku wydaje składankę Debiuty 01

MANOID. Debiuty 02 już wkrótce!

Damian Badziąg: Po pierwsze, gratulacje dla całego zespołu Instytutu Dźwięku za premierową składankę, Debiuty 01. Jak przebiegała praca nad nią i ile minęło czasu od pierwszej lekcji do dnia jej publikacji?
MANOID: Dziękuje! Przyznam, że pojawienie się tej składanki to dla nas ogromna radość i duma, że nasza praca przynosi wymierne efekty. Debiutanci zaczęli swój roczny kurs jesienią 2019 – wraz z otwarciem Instytutu Dźwięku. Większość z niewielką lub żadną wiedzą o komponowaniu muzyki. Już po 3 miesiącach przynosili nam swoje pierwsze szkice, a my podpowiadaliśmy, co mogą poprawić, co zrobić lepiej. Po pół roku widać było znaczny progres, a pod koniec roku mieli już po kilka ciekawych kawałków. Wtedy wybraliśmy kilka z nich i pomogliśmy je doprowadzić do finalnej formy brzmieniowej. Uważam, że przejście takiego procesu jest bardzo istotne. Pozwala doświadczyć każdego aspektu wydawania muzyki – od szkicu do miksu i masteringu.
Kiedy ruszaliście z Instytutem Dźwięku zakładaliście publikacje późniejszych składanek, czy był to pomysł który zrodził się w trakcie? Czy w razie wielu podobnych wydawnictw będzie można mówić o pełnoprawnych epkach, czy albumach?
MANOID: Tak, już na początku mówiłem naszym uczniom, że naszym celem jest to, żeby każdy z nich po ukończeniu kursu potrafił tworzyć własne utwory. Dobrze mieć cel: za rok wydam swój kawałek! Wiem, że to pomaga w mobilizacji i uczniowie dzięki temu dają z siebie więcej. A nam zależy, żeby ich wspierać i motywować. W ubiegłym tygodniu przesłuchałem utwory na kolejną składankę, którą skończymy w przeciągu najbliższych miesięcy. Jestem miło zaskoczony nowymi utworami. Na pewno będziemy wydawać takie składanki cyklicznie. Także Debiuty 02 już niebawem!

Instytut Dźwięku z pierwszą składanką - Debiuty 01

fot. MANOID

MANOID. Projekt w fazie rozwoju

Dysponujecie solidnymi zasobami ludzkimi. Macie w swoich szeregach świetnych fachowców, można powiedzieć, że każdy jest od czego innego. Jak na przestrzeni półtora roku kształtował się projekt? Od razu mieliście duże zainteresowanie usługami, czy przychodziło to stopniowo?

MANOID: Starałem się stworzyć zespół, w którym znajdują się profesjonaliści. Myślałem o producentach, od których sam chciałbym się czegoś nauczyć. Nasz skład trenerski od początku jest praktycznie bez zmian. Ale planujemy niedługo rozszerzyć go jeszcze o kilka nazwisk. Myślę, że Instytut Dźwięku cieszy się zaufaniem na scenie elektronicznej. Chciałbym, żeby był platformą, która łączy doświadczonych muzyków z osobami, które mają aspiracje, by się jej uczyć. Przyznam, że początkowe zainteresowanie szkołą było zaskakująco duże, na tyle, że po pół roku przenieśliśmy się do większego lokalu w centrum Warszawy i rozszerzyliśmy ofertę o warsztaty wokalne czy kurs miksu i masteringu. Nabory robimy 2 razy w roku – w przyszłym tygodniu ruszają nowe grupy. Warto się zapisać – mamy ostatnie miejsca!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →