Instagram wprowadza system powiadomień o naruszaniu praw autorskich do muzyki

News
Instagram

Jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie, Instagram, będzie informował użytkowników o tym, że w sposób świadomy lub nieświadomy nielegalnie wykorzystują w swoich materiałach utwory muzyczne.

Instagram wprowadza zmiany

Instagram kojarzymy przede wszystkim ze zdjęciami, które wrzucają tam zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz marki. Jednak serwis społecznościowy, którego właścicielem jest Facebook, oferuje również możliwość publikowania filmów i transmisji na żywo. Wśród tego rodzaju materiałów pojawia się cała masa takich, które zawierają muzykę. Często – nielegalną muzykę. I to właśnie z tym zjawiskiem postanowili walczyć włodarze Instagrama.

Do tej pory było tak, że materiały video łamiące prawa autorskie utworów muzycznych, były wyciszane i blokowane. Nowa funkcja sprawi, że najpierw otrzymamy odpowiednie powiadomienie z nakazem zaprzestania odtwarzania utworu pod groźbą zablokowania live’a lub usunięcia nagranego filmiku. Będziemy mieli więc odpowiedni czas na reakcję i podmianę muzyki lub jej wykasowanie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Instagram ułatwi nam życie

Nowa funkcja okaże się z pewnością wielkim ułatwieniem dla użytkowników, którzy w sposób nieświadomy łamali prawa autorskie. Nieraz wystarczyło, że podczas live’u gdzieś w tle (np. z samochodu na ulicy) poleciał znany kawałek muzyczny i już byliśmy blokowani. Teraz do takich sytuacji nie dojdzie. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie wielu frustracji i nerwów.

Instagram

Źródło: Facebook

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →