Inner City i Idris Elba z nowym singlem we współpracy z Defected

News
Inner City i Idris Elba

Inner City - legendarne, klasyczne techno-house'owe przedsięwzięcie rodem z Detroit powstało w  1987 roku. Pół roku temu wydali nowy album, a 5 lutego w londyńskim Defected wypuszczą singla, na którym  towarzyszy im artysta, aktor i DJ  - Idris Elba.

Reprezentując Detroit 1987-2020

Pierwotny trzon Inner City tworzyli Kevin Saunderson i wokalistka Paris Grey. Grupa dorobiła się trzech albumów studyjnych i trzech z remiksami oraz kilku ponadczasowych klasyków. Takie utwory, jak Big Fun i Good Life, Pennies From Heaven i Hallelujah pojawiały się na setkach składanek na całym świecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

We All Move Together – SP i LP

Wydarzeniem wakacji 2020 było wydanie zupełnie nowego longplaya – po 30 latach przerwy! Pierwszym i zarazem tytułowym singlem z nowej płyty było marszowe, poruszające w antyrasistowskiej wymowie We All Move Together. Na dodatek – okraszone wybitnym teledyskiem.

Inner City & Idris Elba (Feat. Detroit Will Breathe) – We All Move Together

DEFECTED RECORDS – in da (new) house

Wczoraj, słynna londyńska wytwórnia Defected , która właśnie przeniosła się do nowej siedziby (i partnerowała 24-godzinnemu streamowi DJ-a EZ w ostatni weekend),  ogłosiła, że DJ i aktor  Idris Elba ponownie połączy siły z Inner City, aby wydać wspólny debiut No More Looking Back.

Urodzony i wychowany w Londynie DJ i aktor nawiązał współpracę studyjną z legendarnym Inner City. Jej liderami są obecnie pionier techno Kevin Saunderson i jego syn Dantiez, a także najnowsza członkini grupy, wokalistka Steffanie Christi’an. Z mocnym house’owym basem, ekspresyjnymi akordami fortepianu i strzelistymi padami, aksamitny wokal artystki dopełnia płytę duszą i emocjami.

Track był początkowo zaprezentowany na Defected Virtual Festival. Od tego czasu został obejrzany ponad milion razy, pojawił się też podczas sylwestrowego występu grupy.

Idris Elba – No More

Współpraca Inner City i Idris Elba

Praca z takimi legendami jak Inner City to prawdziwa frajda, jestem im bardzo wdzięczny, że współpracowali ze mną przy tym utworze. Grałem go na obu moich streamach Defected i reakcja publiczności była olśniewająca. To  świetnie, że współpracowałem z nimi właśnie przy tym singlu. powiedział Idris Elba

Idris Elba – Live from London (Defected Virtual Festival)

Praca z Idrisem w naszym studiu w domu rodzinnym była prawdziwą przyjemnością, świetnie się dogadywaliśmy. Od samego początku pasowaliśmy do siebie. Idris przyszedł do nas ze świetnymi pomysłami, więc byliśmy już zainspirowani, a po przedyskutowaniu sposobów dalszego rozwoju utworu, wszystko perfekcyjnie się potoczyło. Weszliśmy i wprowadziliśmy kilka dodatkowych poprawek, aby dodać tzw. „pierwiastka Inner City” i połączyliśmy to wszystko w całość dzięki harmonijnej pracy zespołowe – podkreślił Kevin Saunderson.

W październiku Idris Elba rozmawiał z Mixmagiem na temat współpracy z Inner City przy No More Looking Back. Powiedział, iż ta płyta miała ukazać się w jego wytwórni 7Wallace, ale Defected mają prawdziwą smykałkę do tego typu nagrań. Londyński label od razu wiedział, jak uczynić z tego nagrania klasyk, co przesądziło o tej kolaboracji.

Idris Elba & Inner City ft. Steffanie Christi’an – No More Looking Back (Extended Mix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →