Ilu artystów zarabia na wyświetleniach więcej niż milion dolarów? Znamy szczegóły

Fot. Spotify
News
Spotify

Jak wynika z najnowszego raportu przeprowadzonego dla portalu Rolling Stone, artyści z największą liczbą odtworzeń na Spotify wciąż mają problem z wygenerowaniem znaczących przychodów. 

Założyciel Music Business Worldwide, Tim Ingham, przeprowadził dla Rolling Stone dogłębną analizę Gold Club Spotify. Wynika z niej, że w 2020 roku niespełna 900 artystów zarobiło dzięki wyświetleniom na Spotify ponad 1 milion dolarów.

Spotify, raport

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. Spotify

Najnowszy raport dla Spotify. Co nam mówi?

Zredagowany przez Tima Inghama artykuł bierze pod lupę ostatni raport Spotify Loud & Clear. Raport, który w jasny i czytelny sposób miał naświetlić system wypłat artystom za udostępnione przez nich na serwisie treści. Wynika z niego, że 57 000 artystów należących do tak zwanego Gold Club, stanowi 0,8 procenta najlepiej zarabiających na platformie.

Raport szczegółowo opisuje kolejne wątki. I tak – zaledwie 13 400 artystów zarobiło więcej niż 50 000 dolarów w 2020 roku. Z tych 13 400 artystów, tylko 7 800 zarobiło więcej niż 100 000 dolarów1 820 zarobiło ponad 500 000 dolarów, a zaledwie 870 artystów przekroczyło 1 milion dolarów.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Biletomat.pl
140 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →