Ibiza dostępna dla turystów już od czerwca? Szanse są coraz większe

Fot. Pixabay
News
Ibiza - już niedługo powrócą imprezy?

Hiszpański minister turystki Reyes Maroto twierdzi, że Ibiza od czerwca ponownie otworzy się dla turystów.

Ibiza – już niedługo powrócą imprezy?

Na tę informację czekaliśmy od dawna. Wygląda na to, że Ibiza jeszcze tego lata zaprosi nas w swoje słoneczne progi. Wszystko dzięki Cyfrowemu Zielonemu Certyfikatowi. Chodzi o projekt zaproponowany i wprowadzony przez Komisję Europejską polegający na wdrożeniu na terenie UE paszportów szczepionkowych. Hiszpański minister kultury zapowiedział właśnie, że nowy cyfrowy zielony certyfikat „zagwarantuje bezpieczne poruszanie się po Hiszpanii od czerwca”. Wtóruje mu minister turystki Reyes Maroto, który stwierdził, że „nie widzi przeszkód, aby mekka turystów i imprezowiczów – Ibiza, została otwarta dla nich również od czerwca”.

Jeszcze w marcu hiszpański rząd ogłosił, że szczepionkowy paszport, który pozwoli turystom na wjazd do Hiszpanii – w tym na Ibizę i resztę Balearów – będzie działał od początku wakacji. Teraz hiszpański sekretarz generalny ds. zdrowia cyfrowego, informacji i innowacji ogłosił, że niedawno opracowane paszporty COVID-19 – oficjalnie uznane jako cyfrowe zielone certyfikaty – pozwolą mieszkańcom UE na wjazd do kraju bez konieczności przeprowadzania testów na obecność koronawirusa lub kwarantanny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Certyfikat, który jest przedstawiany w postaci cyfrowego kodu QR, ma być gotowy do użytku w czerwcu i będzie informował o statusie odporności posiadacza, tj. o tym, czy był on szczepiony, niedawno uzyskał wynik negatywny, czy też niedawno wyzdrowiał.

Ibiza otwiera sie na turystów

 For. Pixabay

Ibiza tęskni za turystami

Turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu w Hiszpanii, szczególnie w „zagłębiu nocnych klubów” – Ibizie. Hiszpania gości około 80 milionów turystów rocznie, a branża ta generuje ponad 12% PKB kraju.

Będziemy pionierami w światowej turystyce po pandemii COVID-19 i zapewnimy turystom bezpieczną mobilność – stwierdził podczas konferencji prasowej Reyes Maroto.

Najbardziej znana imprezowa wyspa świata, Ibiza, została mocno dotknięta przez pandemię koronawirusa. Częste zmiany restrykcji, niebotyczne kary i zakazy imprez miały ogromny wpływ na branżę muzyczną i hotelarską. Jednak mimo, że dotknęło to mocno miejscowych, przerwa w sezonie letnim dała również czas na zresetowanie się i regenerację Białej Wyspy.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →