Niderlandy wprowadzają zakaz imprez do czerwca!

News Galeria
Niderlandy Amsterdam

Rząd Królestwa Niderlandów w trybie natychmiastowym zakazuje wszystkich zgromadzeń publicznych do 1 czerwca. Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Niderlandy walczą z koronawirusem

Rząd niderlandzki walcząc z koronawirusem, nakazał już zamknięcie szkół, barów, restauracji, siłowni, klubów muzycznych, sal koncertowych, a także popularnych w kraju i na całym świecie kawiarenek z marihuaną oraz klubów oferujących usługi seksualne.

Teraz specjalne rozporządzenie zakazuje również wszelkiej wielkości zgromadzeń (w tym również tych, w których udział bierze poniżej 100 osób). Do skutku nie dojdą zaplanowane na kwiecień i maj imprezy muzyczne, takie jak np. Rewire Festival czy DGTL Amsterdam. Pod znakiem zapytania stoi również odbycie się popularnego Awekenings Festival 2020.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie mamy innego wyboru, jeśli chcemy skutecznie walczyć z wirusem COVID-19 – zapowiedział premier Niderlandów, Mark Rutte – Następnym krokiem może być zakaz wychodzenia z domu skierowany do wszystkich obywateli naszego kraju. Mam jednak nadzieję, że to takiej sytuacji nie dojdzie – dodaje.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo

Podobnie, jak ma to miejsce w Polsce, sklepy i usługodawcy transportu publicznego muszą również podjąć dodatkowe kroki, aby ludzie pozostali w odległości 1,5 metra od siebie.

Liczba przypadków koronawirusa w Niderlandach zwiększyła się we wtorek o 811 – do 5560 – informuje niderlandzki Narodowy Instytut Zdrowia. Liczba zgonów w wyniku Covid-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, wzrosła zaś do 276.

koronawirus

Fot. David Veksler

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →