Niderlandy wprowadzają zakaz imprez do czerwca!

706
News Galeria
Niderlandy Amsterdam

Rząd Królestwa Niderlandów w trybie natychmiastowym zakazuje wszystkich zgromadzeń publicznych do 1 czerwca. Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Niderlandy walczą z koronawirusem

Rząd niderlandzki walcząc z koronawirusem, nakazał już zamknięcie szkół, barów, restauracji, siłowni, klubów muzycznych, sal koncertowych, a także popularnych w kraju i na całym świecie kawiarenek z marihuaną oraz klubów oferujących usługi seksualne.

Teraz specjalne rozporządzenie zakazuje również wszelkiej wielkości zgromadzeń (w tym również tych, w których udział bierze poniżej 100 osób). Do skutku nie dojdą zaplanowane na kwiecień i maj imprezy muzyczne, takie jak np. Rewire Festival czy DGTL Amsterdam. Pod znakiem zapytania stoi również odbycie się popularnego Awekenings Festival 2020.

Nie mamy innego wyboru, jeśli chcemy skutecznie walczyć z wirusem COVID-19 – zapowiedział premier Niderlandów, Mark Rutte – Następnym krokiem może być zakaz wychodzenia z domu skierowany do wszystkich obywateli naszego kraju. Mam jednak nadzieję, że to takiej sytuacji nie dojdzie – dodaje.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo

Podobnie, jak ma to miejsce w Polsce, sklepy i usługodawcy transportu publicznego muszą również podjąć dodatkowe kroki, aby ludzie pozostali w odległości 1,5 metra od siebie.

Liczba przypadków koronawirusa w Niderlandach zwiększyła się we wtorek o 811 – do 5560 – informuje niderlandzki Narodowy Instytut Zdrowia. Liczba zgonów w wyniku Covid-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, wzrosła zaś do 276.

koronawirus

Fot. David Veksler