Holandia: kilka tysięcy osób bawiło się na „testowych imprezach masowych”

News
Holandia testuje...masowe imprezy

Na czterech dużych i całkowicie legalnych eventach w Holandii wystąpili m.in. Joris Voorn i André Hazes.

Holandia testuje… masowe imprezy

Wszyscy jesteśmy spragnieni dobrych wieści dotyczących koncertów i imprez. Optymizmem powiało właśnie od strony Holandii, gdzie w marcu zorganizowano aż cztery masowe eventy muzyczne. Tylko na jednym z nich bawiło się ponad 2,6 tysiąca osób! Brzmi podejrzanie? Nic bardziej mylnego. Pomimo obowiązujących w Holandii obostrzeń dotyczących pandemii, agencji ID&T udało się zorganizować legalne wydarzenia, podczas których badano możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa. I to bez zachowania reżimu sanitarnego.

Eventy odbyły się w dwa weekendy, w dwóch różnych lokalizacjach. 6 i 7 marca przed kilkutysięczną publicznością Ziggo Dome w Amsterdamie wystąpili m. in.: Sunnery James & Ryan Marciano, Sam Feldt i Lucas & Steve. Z kolei tydzień później w parku rozrywki Walibi Holland w Biddinghuizen na scenie stanęli Joris Voorn i Reinier Zonneveld.

To była epicka frajda być znowu na scenie i poczuć bas po roku. Zdaję sobie sprawę, że to nie był prawdziwy scenariusz „normalnego gigu”, i że wciąż jesteśmy daleko od takich wydarzeń, ale w końcu było czuć wśród ludzi optymizm. Wszyscy przeszliśmy testy przed eventem, i w tym tygodniu przejdziemy je ponownie, aby sprawdzić, czy doszło do jakichkolwiek infekcji. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze! – napisał w swoich mediach społecznościowych Joris Voorn

Joris Voorn – Live From Netherlands 

Holandia – koncerty i imprezy wrócą już latem?

Każdy uczestnik jednego z czterech wydarzeń musiał wykonać test na koronawirusa (PCR) maksymalnie 48 godzin wcześniej przed przybiciem na miejsce. Imprezowicze zostali zobligowani również do wypełnienia specjalnej ankiety na 4 godziny przed rozpoczęciem eventu. Po terenie imprezy można było poruszać się bez maseczek i bez zachowania dystansu społecznego. Na 5 dni po wydarzeniu każda osoba została ponownie przebadana na obecność COVID-19. Badacze skupili się na tym, jaki wpływ na zachorowania mają duże wydarzenia muzyczne. Raport w tej sprawie powinniśmy poznać niedługo.

Holenderskie branża eventowa chce być w pełni przygotowana do planowanego zniesienia obostrzeń co do imprez masowych od 1 lipca tego roku. Wszystkie eventy mają w zamierzeniu odbywać się w zgodzie z odpowiednymi procedurami sanitarnymi. Ponadto holenderski rząd na czele z ministrem kultury, Ingrid van Engelshoven, ma plan wsparcia dla dotkniętych przez pandemię organizatorów festiwali muzycznych. W praktyce oznaczałoby to, że największe imprezy w kraju odbędą się jeszcze w 2021 roku.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Zagraniczne festiwale tylko z paszportem szczepionkowym?

18 marca 2021
Holandia: kilka tysięcy osób bawiło się na „testowych imprezach masowych”

ADE i Awakenings jednak się odbędą? Holenderski rząd ma sposób na duże festiwale

12 lutego 2021
Holandia: kilka tysięcy osób bawiło się na „testowych imprezach masowych”

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.