Holandia: kilka tysięcy osób bawiło się na „testowych imprezach masowych”

News
Holandia testuje...masowe imprezy

Na czterech dużych i całkowicie legalnych eventach w Holandii wystąpili m.in. Joris Voorn i André Hazes.

Holandia testuje… masowe imprezy

Wszyscy jesteśmy spragnieni dobrych wieści dotyczących koncertów i imprez. Optymizmem powiało właśnie od strony Holandii, gdzie w marcu zorganizowano aż cztery masowe eventy muzyczne. Tylko na jednym z nich bawiło się ponad 2,6 tysiąca osób! Brzmi podejrzanie? Nic bardziej mylnego. Pomimo obowiązujących w Holandii obostrzeń dotyczących pandemii, agencji ID&T udało się zorganizować legalne wydarzenia, podczas których badano możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa. I to bez zachowania reżimu sanitarnego.

Eventy odbyły się w dwa weekendy, w dwóch różnych lokalizacjach. 6 i 7 marca przed kilkutysięczną publicznością Ziggo Dome w Amsterdamie wystąpili m. in.: Sunnery James & Ryan Marciano, Sam Feldt i Lucas & Steve. Z kolei tydzień później w parku rozrywki Walibi Holland w Biddinghuizen na scenie stanęli Joris Voorn i Reinier Zonneveld.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To była epicka frajda być znowu na scenie i poczuć bas po roku. Zdaję sobie sprawę, że to nie był prawdziwy scenariusz „normalnego gigu”, i że wciąż jesteśmy daleko od takich wydarzeń, ale w końcu było czuć wśród ludzi optymizm. Wszyscy przeszliśmy testy przed eventem, i w tym tygodniu przejdziemy je ponownie, aby sprawdzić, czy doszło do jakichkolwiek infekcji. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze! – napisał w swoich mediach społecznościowych Joris Voorn

Joris Voorn – Live From Netherlands 

Holandia – koncerty i imprezy wrócą już latem?

Każdy uczestnik jednego z czterech wydarzeń musiał wykonać test na koronawirusa (PCR) maksymalnie 48 godzin wcześniej przed przybiciem na miejsce. Imprezowicze zostali zobligowani również do wypełnienia specjalnej ankiety na 4 godziny przed rozpoczęciem eventu. Po terenie imprezy można było poruszać się bez maseczek i bez zachowania dystansu społecznego. Na 5 dni po wydarzeniu każda osoba została ponownie przebadana na obecność COVID-19. Badacze skupili się na tym, jaki wpływ na zachorowania mają duże wydarzenia muzyczne. Raport w tej sprawie powinniśmy poznać niedługo.

Holenderskie branża eventowa chce być w pełni przygotowana do planowanego zniesienia obostrzeń co do imprez masowych od 1 lipca tego roku. Wszystkie eventy mają w zamierzeniu odbywać się w zgodzie z odpowiednymi procedurami sanitarnymi. Ponadto holenderski rząd na czele z ministrem kultury, Ingrid van Engelshoven, ma plan wsparcia dla dotkniętych przez pandemię organizatorów festiwali muzycznych. W praktyce oznaczałoby to, że największe imprezy w kraju odbędą się jeszcze w 2021 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →