Hobo – nowa siła wytwórni Minus? WYWIAD

Zapowiedzi

Po nagraniu kilku EP'ek dla wytwórni Minus, Hobo zapowiada wydanie swojego albumu 'Iron Triangle'. W wywiadzie artysta zdradza źródło swojej inspiracji.

Zanim Hobo zaczął wydawać dla Minus swoje solowe produkcje, wraz z Adamem Youngem współtworzył duet Tractile. Panowie nagrali dla należącego do Richie Hawtina labelu tylko jedną EP’kę „Silent Movie”, niestety wkrótce po tym projekt zawiesił swoją działalność. Rok później Joel Boychuk, tym razem jako Hobo, przygotował dla kanadyjskiej wytwórni niezwykle ciepło przyjęty singiel „From A To B”, który otworzył mu drzwi do dalszej kariery.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od tego czasu artysta zaczął występować u boku największych gwiazd muzyki elektronicznej w najbardziej znanych klubach na świecie jak Fabric w Londynie, Amnesia na Ibizie czy też Tenax we Florencji. 2010 rok przyniósł Hobo współpracę przy dużym projekcie Plastikman Live, w którym artysta pełnił funkcję Assistant Executive Audio Producer. Hawtin docenił niezwykłe zdolności młodego producenta i wraz z szefem labelu Minus ruszył w trasę po największych festiwalach na świecie.

Początek 2012 roku zapowiada się równie ekscytująco dla Hobo. Przygotował on bowiem materiał na swój album zatytułowany „Iron Triangle”, który trafi do sprzedaży w połowie lutego. Fragmenty płyty możecie odsłuchać na końcu newsa.

HOBO: WYWIAD

Czym jest Iron Triangle i w jaki sposób wpłynęło to na Twoje podejście do produkcji debiutanckiego albumu?

Iron Triangle (Żelazny Trójkąt, przypis red.) to coś niezwykle prostego, a zarazem bardzo skomplikowanego. Tłumacząc najprościej jak tylko można jest to obszar pomiędzy trzema miastami w Kanadzie i USA, skąd pochodzę. To trzy miejsca, które łaczy wspólna historia oraz trzy ważne linie kolejnowe, stąd też nazwa 'Żelazny’ (…) Wpływ Iron Triangle na album jest dla mnie bardzo ważny – pod koniec 2010 roku oddaliłem się od tego miejsca na dłużej niż zwykle, również psychicznie. Rozmyślałem wtedy o doświadczeniach z przeszłości i szukałem nowych inspiracji do stworzenia albumu. Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie w jakiś sposób opisują moje doświadczenia związane z tym miejscem, a czasem jedynie pojedynczy obraz lub wspomnienie.


Jak ewoulowało Twoje brzmienie i styl w ciągu całej kariery i podczas tworzenia tego albumu?

Moje podejście do produckji muzyki nieustannie się zmienia. Czasami tworzę coś wyłącznie dlatego, że sprawia mi to przyjemność, lub żeby poeksperymentować z brzmieniem, innym razem, aby oczyścić swój umysł. Myślę, że przy nagrywaniu tego albumu moje brzmienie wróciło do swojej pierwotnej postaci (…)

W jaki sosób chcesz zaprezentować materiał z nowego albumu w swoich występach na żwyo?

(…) Zanim zacząłem produkować na dobre, bardzo długo grałem jako DJ. Myślę, że zaprezentowanie nowego materiału będzie połączeniem trzech rzeczy, które uwielbiam: produkcji, grania na żywo oraz DJingu.

Jak narodził się projekt Hobo?

2008 był dla mnie niezwykle pracowity. Współtworzyłem pewien duet producencki, który w pewnym momencie stanął w miejscu, a ja miałem nie zużyte zasoby energii. Chciałem tworzyć muzykę, którą uwielbiam, dlatego też podjąłem decyzję o kontynuowaniu swojej kariery w pojedynkę. Przez jakiś czas dałem upust swojej kreatywności, będącej nieco stłumionej w porzednim projekcie. Niedługo po tym wydałem swoją pierwszą płytę i tak nardził się projekt Hobo. To wszystko zaczęło się w Iron Triangle, miejscu w którym zacząłem swoją karierę oraz gdzie powstał materiał na album.

Czy po opuszczeniu wytwórni Minus przez Magdę, Marca Houle oraz Troy’a Pierca, Hobo będzie nową siłą napędową należącego do Richie Hawtina labelu?

Źródło: m-nus.com

Hobo – Iron Triangle

Data wydania: 15.02.2012

Tracklista:

01. Blackwell
02. Camlachie
03. Duress Duress
04. Get F
05. Here Comes Everybody
06. Ipperwash Dusk
07. Iron Triangle
08. Junebug
09. Omega Point
10. Shadowz
11. South Endian
12. Sundowner


Hobo – Iron Triangle (preview mix) by Minus

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →