Islandzki ‚Terminal’ od Hjaltalín w Polsce!

2 860
Zapowiedzi
Islandzki ‚Terminal’ od Hjaltalín w Polsce!

"Hjaltalín sprawiają, że ich rodacy - Sigur Rós, Múm, Björk - wydają się nudni". Islandia doczekała się kolejnej rewelacyjnej grupy muzycznej, której album "Terminal" niedługo ukaże się w Polsce!

Islandzka płyta roku 2010? Wydawać by się mogło, że murowanym faworytem do tego tytułu będzie solowe dzieło Jonsiego z Sigur Rós, ewentualnie świetny krążek Múm. Tymczasem oficjalną ‚Icelandic Music Awards 2010’ przyznano grupie Hjaltalín za płytę „Terminal”. Ten doskonały album pod koniec maja tego roku wreszcie ukaże się w Polsce.

Ośmioosobowy skład to mini‐orkiestra czarująca brzmieniami wiolonczeli, smyków, klarnetu czy kontrabasu. W gronie islandzkich sław Hjaltalín to najmniejsze ponuraki ‐ zachwycający uroczymi beatlesowskimi harmoniami, pięknymi orkiestracjami i aranżacjami niczym ze złotej ery musicali, pasją retro‐soulu i bajkowym klimatem. Już za swój debiut „Sleepdrunk Seasons” z 2008 roku zespół otrzymał pięć nominacji do Icelandic Music Awards, wygrywając wówczas w dwóch kategoriach ‐ ‚Najwieksza Nadzieja’ i ‚Najlepszy Twórca Piosenek’.

„Hjaltalin sprawiają, ze ich rodacy – Sigur Rós, Múm, Björk – wydają się nudni” pisze prestiżowy magazyn Uncut.

Album „Terminal” to zbiór eklektycznych piosenek, które przekraczają gatunkowe granice i nawet największych sceptyków zarażają radością muzycznych olśnień. Płyta niemal od razu wskoczyła na szczyty islandkiej listy sprzedaży, zaś zespół zagrał trzy wyprzedane symfoniczne koncerty w stolicy kraju – Reykjaviku.

Poniżej znajdziecie grafikę okładki, tracklistę oraz kilka filmików z występów Hjaltalín na żywo.

Hjaltalin – Terminal

Data wydania: 31.05.2011

Tracklista:
01. Suitcase Man
02. Sweet impressions
03. Feels Like Sugar
04. Song From Incidental Music
05. Montabone
06. Stay By You
07. Hooked On Chili
08. Sonnet For Matt
09. 7 Yeras
10.Water Poured In Wine
11.Vanity Music

Źródło: materiały promo