Historia upadku muzyki Tech House? Być może, aczkolwiek niekoniecznie

Fot. Alamy
News
Tech house

Pamiętacie All My Homies Hate Skrillex – historię upadku dubstepu? Część z Was na pewno. Budzący skrajne emocje, lekko kontrowersyjny film przedstawiał oczami autora losy dubstepu w odniesieniu do Skrillexa, persony non grata, często mylnie kojarzonego z tym właśnie gatunkiem elektroniki. W inną stronę poszli za to twórcy What Happened To Tech House?, o wiele krótszego, jednak nie mniej treściwego wideo o metamorfozie muzyki tech house.

Od ponad dekady muzyka tech house jest powszechnie zestawiana z synonimem małostkowej, oklepanej muzyki tanecznej. Łącząca w sobie nieprzewidywalność techno ze swingującym groovem house’u, tech house kojarzony jest głównie z komercyjnymi klubami i dużymi, dziesięciotysięcznymi festiwalami.

What Happened To Tech House?

Czym jest Tech house?

Termin „tech house”, pomimo upływającego czasu, wciąż traktowany jest jako pejoratyw do opisania każdej muzyki tanecznej w średnim tempie. Uważany za przeciętny, mało wyrazisty, oklepany. W ostatnich latach – według autorów filmu – zaczęło się to jednak zmieniać. Każdy modny gatunek, ma dwa różne oblicza. Hip hop, techno. Skąd my to znamy? Z jednej strony, mamy popowe i mainstremowe frykasy, z drugiej undergroundowe specjały dla koneserów. I nic tego nie zmieni.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Szukałem czegoś, co nie było zbyt wokalne, lub nie było zbyt techniczne. To było coś pośrodku, co miało groove i bassline.

– komentuje Eddie Richards

Nowa generacja DJ-ów odkrywa na nowo produkcje z lat 90., które początkowo definiowały brzmienie tech house’u. Utwory, które dzieli przepaść od tego, w co wraz z upływem lat 2000., zmienił się ten styl. Wielu współczesnych odbiorców nie jest w stanie skojarzyć ponadczasowych utworów z tymi obecnymi. Z tym, czym obecnie stał się tech house. Dlatego należy zadać sobie pytanie: co się z nim stało? Czym w ogóle był i jest tech house? Skąd się wziął? Co sprawiło że się zmienił? W tym niewiele ponad 10-minutowym wideo, DJ-e i producenci, tacy jak Gideon Jackson, Dave Mothersole, Andy Blake, Jan Fitz, Silverlining, którzy tworzyli tę kulturę, obserwowali jej wzloty i upadki, wyjaśniają to i owo.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →