Historia jungle i drum’n’bassu na wielkim ekranie

fot. datatransmission.co
News
Jungle

Cieszymy się za każdym razem, kiedy do kinowej dystrybucji dostają się dokumenty o historii muzyki elektronicznej. Tym razem na wielkim ekranie pojawi się film The Rest Is History, traktujący o początkach muzyki jungle i drum'n'bass. Sprawdź szczegóły!

Jungle & drum’n’bass – pure energy

Ostatnie kilka lat blokad nie tylko zaszkodziło naszym ukochanym klubom i festiwalom, ale również mocno uderzyło w przemysł filmowy. Z tego powodu premiera dokumentu The Rest Is History była chwilowo wstrzymana. Produkcję kanadyjskiego reżysera Petera Costigana można nareszcie zobaczyć zarówno w kinach, jak i na platformach streamingowych.

Jungle
Jumpin’ Jack Frost / fot. via Junglist Network

Czytaj także: Historia drum’n’bass oczami tych, którzy ją napisali

The Rest Is History jest niczym innym jak celebracją wczesnych lat muzyki jungle i drum’n’bass. Dokument opowiada w kompleksowych sposób o tym, jak rozwinęła się ona w gatunek podbijający świat i kulturę. To opowieść o nielegalnych imprezach, oporze i zawziętości postaci tworzących wówczas tę scenę. W filmie występują ikony gatunku, takie jak Jumpin’ Jack Frost, Ray Keith, Dillinja, Ragga Twins, Micky Finn czy MC GQ. The Rest Is History to ekscytujące i intymne spojrzenie na proces powstawania wielokulturowej, undergroundowej formy sztuki, jaką prezentują oba gatunki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Rest Is History – zobacz trailer!

The Rest Is History – historia prawdziwa

Pierwszy pokaz dokumentu w Toronto, w którym udział wzięli m.in Optical, DJ Phantasy czy Bryan Gee, został całkowicie wyprzedany. Osoby mieszkające w Anglii mają jeszcze okazję zobaczyć film na wielkim ekranie. Gospodarzem przedpremierowych pokazów będzie Doc’n Roll, na których pojawi się większość obsady z reżyserem włącznie. Pokazy odbywają się od 12 do 27 sierpnia w Londynie, Liverpoolu, Birmingham, Brighton, Nottingham i Dublinie. 19 sierpnia dokument zostanie udostępniony na portalu Vimeo.com.

Projekt został całkowicie sfinansowany przeze mnie. Miałem trochę pieniędzy zaoszczędzonych przez lata i uznałem, że to dobry sposób na ich wydanie. Mój dokument dotyczy w szczególności późnych lat 80. i 90. w muzyce jungle i drum’n’bass. Być może jest w tym wszystkim jakiś pierwiastek nostalgii, który mnie dotyka. Wiedzieliśmy, że musimy sięgnąć głęboko, do samych korzeni. Na szczęście udało nam się porozmawiać z niektórymi pionierami muzyki drum’n’bass i jungle. Jestem naprawdę dumny z tego, co wspólnie zrobiliśmy

– powiedział Peter Costigan, reżyser The Rest Is History.

———————————————————————————————————————————-

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →