Historia Drum & Bass oczami tych, którzy ją napisali

fot. BBC Radio 1
News
Turn It Up - Drum&Bass - BBC Radio 1

Nowy podcast BBC Radio 1 opowiada historię gatunku, który od przeszło trzech dekad rozwija swoje brzmienie. Za najnowszą serię Turn It Up: A Short History of Drum & Bass odpowiedzialna jest od lat związana ze sceną DJ Flight.

Program pierwszy radia BBC po raz kolejny zabierze nas w podróż w przeszłość, śladami najważniejszych przedstawicieli sceny elektronicznej na Wyspach. Niedawno pisaliśmy dla was o serii Techno: A Social History, pod kierownictwem pochodzącej z Detroit pisarki i DJ-ki Ash Lauryn. Tym razem na tapecie BBC Radio 1 znalazł się Drum & Bass. W trakcie ośmioodcinkowego podcastu poznamy historię tego wyjątkowego gatunku, który zyskał popularność u schyłku ubiegłego wieku.

Drum & Bass, krótka historia gatunku

W połowie lat 90. ubiegłego wieku w Wielkiej Brytanii zaczęła rozkwitać nowa subkultura. Powstała ona wokół gatunku, stojącego na styku hip-hopu, house’u i dub, łącząc w sobie melodykę i dynamikę wszystkich wymienionych. Ten niezaprzeczalnie brytyjski styl szybko zyskał popularność w Europie i innych zakątkach świata.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nikt nie zna tej historii lepiej niż DJ Flight – DJka, mentorka, producentka, autorka podcastów, związana z radiem BBC. To jej słowami poznacie historię Drum & Bass, w podcaście Turn It Up: A Short History of Drum & Bass. Usłyszycie ją w rozmowach z najważniejszymi przedstawicielami gatunku, z DJ Storm na czele. W trakcie ośmiu, piętnastominutowych odcinaków poznamy m.in. początki działalności Storm i jej zmarłej partnerki Kemistry, jak również historię pierwszego pojawienia się Drum & Bass na listach przebojów. Odkryjemy również historie takich fenomenów, jak liquid funk, narodzin BBC Radio 1Xtra czy pierwszego koncertu Andy’ego C na Wembley.

Kogo usłyszycie?

Choć DJ Flight i DJ Storm to doborowe towarzystwo, lista osób, które usłyszycie w podcaście jest zdecydowanie dłuższa. Spotkacie w nim również m.in. takich artystów i artystki, jak Chickaboo, Fabio & Grooverider, Sub Focus, Bryan Gee, DRS, czy Onallee. Z nowej szkoły wypowiedzą się również Nia’e Archives czy Harriet Jaxxon.

Najnowszy podcast BBC, Turn It Up: A Short History of Drum & Bass usłyszycie już 16 sierpnia na antenie BBC Radio 1. Posłuchaj zapowiedzi serii już teraz.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →