Historia Drum & Bass oczami tych, którzy ją napisali

fot. BBC Radio 1
News
Turn It Up - Drum&Bass - BBC Radio 1

Nowy podcast BBC Radio 1 opowiada historię gatunku, który od przeszło trzech dekad rozwija swoje brzmienie. Za najnowszą serię Turn It Up: A Short History of Drum & Bass odpowiedzialna jest od lat związana ze sceną DJ Flight.

Program pierwszy radia BBC po raz kolejny zabierze nas w podróż w przeszłość, śladami najważniejszych przedstawicieli sceny elektronicznej na Wyspach. Niedawno pisaliśmy dla was o serii Techno: A Social History, pod kierownictwem pochodzącej z Detroit pisarki i DJ-ki Ash Lauryn. Tym razem na tapecie BBC Radio 1 znalazł się Drum & Bass. W trakcie ośmioodcinkowego podcastu poznamy historię tego wyjątkowego gatunku, który zyskał popularność u schyłku ubiegłego wieku.

Drum & Bass, krótka historia gatunku

W połowie lat 90. ubiegłego wieku w Wielkiej Brytanii zaczęła rozkwitać nowa subkultura. Powstała ona wokół gatunku, stojącego na styku hip-hopu, house’u i dub, łącząc w sobie melodykę i dynamikę wszystkich wymienionych. Ten niezaprzeczalnie brytyjski styl szybko zyskał popularność w Europie i innych zakątkach świata.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nikt nie zna tej historii lepiej niż DJ Flight – DJka, mentorka, producentka, autorka podcastów, związana z radiem BBC. To jej słowami poznacie historię Drum & Bass, w podcaście Turn It Up: A Short History of Drum & Bass. Usłyszycie ją w rozmowach z najważniejszymi przedstawicielami gatunku, z DJ Storm na czele. W trakcie ośmiu, piętnastominutowych odcinaków poznamy m.in. początki działalności Storm i jej zmarłej partnerki Kemistry, jak również historię pierwszego pojawienia się Drum & Bass na listach przebojów. Odkryjemy również historie takich fenomenów, jak liquid funk, narodzin BBC Radio 1Xtra czy pierwszego koncertu Andy’ego C na Wembley.

Kogo usłyszycie?

Choć DJ Flight i DJ Storm to doborowe towarzystwo, lista osób, które usłyszycie w podcaście jest zdecydowanie dłuższa. Spotkacie w nim również m.in. takich artystów i artystki, jak Chickaboo, Fabio & Grooverider, Sub Focus, Bryan Gee, DRS, czy Onallee. Z nowej szkoły wypowiedzą się również Nia’e Archives czy Harriet Jaxxon.

Najnowszy podcast BBC, Turn It Up: A Short History of Drum & Bass usłyszycie już 16 sierpnia na antenie BBC Radio 1. Posłuchaj zapowiedzi serii już teraz.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →