Czy sen o Hoverboardzie się spełni? LIFESTYLE

Lifestyle

Chyba każdy kto oglądał "Powrót do przyszłości" marzył o latającej deskorolce. Naukowcy opracowali prototyp, który faktycznie działa. Zobacz go w akcji!

Hoverboard, to chyba obok miecza świetlnego najbardziej pożądany przedmiot z filmów science fiction. Projekt Hendo Hoverboard powoli staję się rzeczywistością, istnieje już prototyp latającej deskorolki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na razie Hendo unosi się ok 2,5 cm nad ziemią i lewituje tylko nad metalowymi powierzchniami. Cztery silniczki przymocowane do deski generują pole magnetyczne, które unosi ją nad podłożem.

Nie ma co ukrywać, na akrobacje w stylu Marty’ego McFlya będzie trzeba trochę poczekać. Pomysłodawcy podkreślają, że jest to dopiero pierwszy krok w rozwoju tego projektu. Zobacz poniżej co na tą chwilę potrafi Hendo.

Aby spełnić marzenie fanów Powrotu do Przyszłości, konstruktorzy zbierają fundusze poprzez akcję crowdfundingową na Kickstarterze. Jeśli do 15 grudnia uzbierają 250 tys. dolarów, pierwsze lewitujące deski pojawią się w październiku 2015 roku. Jeśli chcesz wesprzeć akcję i dowiedzieć się czegoś więcej, zajrzyj tutaj.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →