Heineken Open’er Festival 2008 – DJ Vadim, Fischerspooner, Fujiya & Miyagi

News

Na Heineken Open’er Festival wystąpią: nowojorska formacja artystyczna Fischerspooner, muzyczny podróżnik DJ Vadim oraz reprezentaci nowego disco Fujiya & Miyagi.

Fischerspooner

Fischerspooner to nowojorski projekt artystyczny, znany przede wszystkim z rewelacyjnych występów łączących muzykę z olśniewającymi efektami scenicznymi. Nazwa zespołu pochodzi od nazwisk jego założycieli: Warrena Fischera i Casey’a Spoonera.
Fischer i Spooner poznali się na uczelni artystycznej, gdzie obaj zgłębiali tajniki sztuki. Spełnieniem pasji stał się wspólny projekt wybiegający poza formułę zwykłego zespołu muzycznego, łączący wizualizacje oraz elementy teatralne w jedno. Do tej pory grupa wydała dwa albumy utrzymane w stylistyce electroclash. Zainteresowanie mediów przyniosło im wydanie drugiego albumu pt. „Odyssey”. Płyta zawierała zdecydowanie bardziej piosenkowy repertuar, dzięki któremu Fischerspooner zagościli w telewizjach muzycznych i radiostacjach. Największym hitem zespołu jest singiel „Never Win”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Swoją twórczością zdobyli uznanie tak prominentnych postaci jak twórca przebojów Linda Perry, intelektualistka Susan Sontag, czy producent Madonny – Mirwais, którzy zaangażowali się w pracę nad „Odyssey”.  

Osobnym rozdziałem są występy Fischerspooner, będące multimedialnym przestawieniem muzycznym, podczas którego muzyka łączy się z oprawą wizualną, sztuką aktorską, tańcem i barwnymi kostiumami. Podczas występów skład grupy potrafi dochodzić niemal do 20 osób na scenie.

Obecnie zespół przygotowuje książkę będącą kroniką ich wcześniejszych dokonań, a także pracuje nad nowym albumem. Równocześnie Casey Spooner występuje w inscenizacji „Hamleta” z The Wooster Group. Przedstawienie zawiera dwa utwory Fischerspoonera wykorzystujące teksty Shakespeare’a.

Fenomen Fischerspooner polega na łączeniu w swojej twórczości przystępności muzyki klubowej, rockowej zadziorności oraz popowej melodyki z artystyczną wizją. Dzięki nastawieniu na akt twórczy Fischerspooner świetnie odnajdują się tak na scenie festiwalowej, jak i w galeriach.

Dj Vadim Live feat. Yarah Bravo

Dj Vadim to świetny producent, kolekcjoner płyt, radiowiec i niezmordowany podróżnik, przemierzający wraz ze swoją muzyką wszystkie kontynenty.
Pochodzący z rodziny rosyjskich emigrantów Vadim zaintrygował swoją twórczością Ninja Tune, przez to w połowie lat 90-tych stając się jedną z czołowych postaci tej kultowej wytwórni, promując tzw. abstract hip hop, łączący korzenny hip hop z eksperymentami dźwiękowymi znanymi z trip hopu. Dzięki swojej niezwykłej muzyce często stawiany jest obok Dj’a Krusha, czy Kid Koali. W trakcie swojej kariery występował u boku takich sław jak: The Roots, Public Enemy, czy Paul Weller.

Vadim znany jest z licznych kolaboracji oraz przekraczania granic państwowych i stylistycznych. Jest tytanem pracy, oprócz wielu produkcji muzycznych znany jest z ciągłego podróżowania i grania koncertów i setów didżejskich niemal dzień po dniu przez długie miesiące. W trakcie podróży znajduje współpracowników do kolejnych albumów. Dzięki temu współpracował m.in. z takimi artystami jak: The Gift of Gab, TTC, Killa Kela, a także Urszulą Dudziak. Materiał na płyty często nagrywa w busie w trakcie trwania trasy, dokonując jedynie finalnych poprawek w studiu.

W 2005 roku wraz ze swoją żoną, poetką i wokalistką Yarah Bravo i raperem Blu Rum 13 założył formację One Self, która przyniosła im światowy rozgłos. Najnowszy rewelacyjny album „The Soundcatcher” to zdecydowanie najbardziej przystępny z dotychczasowych wydawnictw. Przepełniona pozytywną energią, bujającymi rytmami oraz świetnymi wokalami płyta świetnie oddaje wyobrażenie tego, co będzie dziać się na koncercie.

Fujiya & Miyagi

Fujiya & Miyagi zostali stworzeni przez Steve’a Lewisa i Davida Besta. Zadebiutowali albumem „Electro Karaoke In The Negative Style” wydanym w 2002 roku. Wkrótce do zespołu dołączyli basista Matthew Hainsby oraz perkusista Lee Adams. Drugi album pt. „Transparent Things” wyszedł w roku 2006. Zebrał bardzo dobre recenzje w opiniotwórczych mediach, takich jak NME, Mojo i Pitchfork. Guardian określił „Transparent Things” mianem jednego z najświeższych i najzabawniejszych albumów tanecznych roku. Muzyka Fujiya & Miyagi to stylowe połączenie nowoczesnego disco i rocka inspirowane nurtem niemieckiego krautrocka spod znaku Can. Do tej pory zespół związany był przede wszystkim z prestiżową brytyjską wytwórnią Tirk, w której katalogu znajdują się dokonania takich artystów jak Louie Austen, Sugardaddy, czy Chaz Jankel. Wkrótce światło ujrzy najnowszy album pt. „Lightbulbs”.

Pragniemy również poinformować o kolejnych polskich artystach, którzy wystąpią na Openerze. Będą to Lao Che, Vavamuffin, Maria Peszek i Żywiołak. Wystąpi też specjalny gość z Rosji, zespół Everything Is Made In China.

Do tej pory swój udział potwierdzili:
Massive Attack, The Chemical Brothers, Jay-Z, Interpol, The Raconteurs, Erykah Badu, Sex Pistols, M.I.A., Goldfrapp, The Cribs, CocoRosie, Gentleman And The Far East Band.

DATA: 4-6 lipca 2008
MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo)
CENY KARNETÓW:
karnety bez pola namiotowego 269 PLN, z polem namiotowym 289 PLN
oraz bilety jednodniowe 140 PLN
BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w sieci punktów www.ticketpro.pl i www.eventim.pl 
ORGANIZATOR: Alter Art 
Więcej informacji na stronach www.alterart.pl oraz www.heinekenmusic.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →