Headman w Eskulapie – rusza cykl Be Electrified

News

W najbliższy piątek w poznańskim Eskulapie rozpocznie się nowy cykl imprez w klimatach szeroko rozumianego elektro: Be Electrified.

Wszyscy, którzy kochają syntezatorowe linie melodyczne, szorstki i elektryzujący bas oraz eklektyczne mieszanki stylistyczne, dla których kilka lat temu brytyjscy krytycy ukuli tyleż błyskotliwy co kontrowersyjny termin nurave, powinni być usatysfakcjonowani.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomysłodawcy cyklu postanowili raz w miesiącu zapraszać sprawdzoną w boju poznańską elektryczną publikę do pójścia w tango z najciekawszymi wykonawcami europejskiej sceny elektro w klubie Eskulap. W cyklu pojawią się twórcy, którzy z  powodzeniem czerpią zarówno z oldskulu nieodżałowanej epoki eighties, wracają pamięcią po produkcje elektronicznych ikon tamtych czasów pokroju Kraftwerk, ale oddają też sprawiedliwość najnowszym stylistycznym kombinacjom spopularyzowanych przez tak rozpoznawalne w świecie szołbiznesu marki jak Klaxons czy Justice. Powiedzieć jednak, że dla każdego coś miłego – byłoby przesadą – zastrzegają organizatorzy. Jeśli zaś szał danceflooru ogarnia cię bez reszty i potrafisz bez ducha pogrążyć się w natłoku naelektryzowanych ciał – jesteś tym, do kogo skierowany jest ten cykl.

Gwiazdą pierwszego wieczoru jest Robi Insina, występujący pod pseudonimami Headman oraz Manhead, szef wytwórni Relish Records. Headman dał się poznać światu jako jedna z postaci, które miały największy wpływ na rozwój sceny punk-funk/disco obok takich zasłużonych wytwórni jak DFA Records, Output Recordings i Kitsune.

 

 

Jego wydany w 2003 roku debiutancki album „It Rough” odbił się szerokim echem w całej Europie i zaowocował współpracą z ważnymi postaciami sceny electro i disco punk: Stephenem Dewaele z Soulwax i Mattem Saferem z The Rapture, którzy dołożyli swoje trzy grosze do drugiego albumu Insiny, „On” z 2006 roku. Trzeci album Headmana, „Catch me”, jest efektem wieloletnich muzycznych poszukiwań i choć kontynuuje stylistykę poprzednich wydawnictw, jest bardziej wyrafinowany brzmieniowo. Widać, że Robiego pociąga struktura piosenki – również z jej warstwą literacką. Album został nagrany w prywatnym studiu w Berlinie, natomiast został zmiksowany w legendarnym studiu Hansa, w którym nagrywali między innymi Depeche Mode, David Bowie i Iggy Pop.

Obecnie pochłania Insinę praca producencka i didżejka. Jego Miksy docenili zarówno Frenz Ferdinand jak i Roxy Music. Robi nie narzeka również na brak zleceń imprezowych. W towarzystwie takich gwiazd jak 2 Many DJs, Tiga czy Erol Alkan występuje w klubach i na festiwalach na całym globie.

Wsparcie Headmanowi zapewnią Zambon i Mental (Kukabara Soundsystem) oraz warszawski kolektyw Last Robots aka Electricity! (Vinyl) W strefie chilloutu zagrają Play On Wax Editors.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY: 09.01.2009 Eskulap ACK – Be Electrified: Headman / Manhead

 

HEADMAN – On And On – Video Directed by Simon Owens

 

 

Wiecej:

http://www.eskulap.art.pl

http://www.myspace.com/headmanmanhead

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →