Gwiazdy muzyczne na Nokia Trends Lab w Polsce

News

Na podsumowującej kampanię Nokia Trends Lab imprezie w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” 6 października 2007 r. zagrają gwiazdy światowego formatu: belgijscy mistrzowie alternatywnego rocka Soulwax Nite Versions, DJ’ski duet 2manydj’s, brytyjski wirtuoz electro Max Sedgley and the Shoots (z zespołem) oraz niemieckie electrohouse duo Booka Shade. Pojawią się także artyści z Polski: Smolik oraz zespoły Plastic, Electricity! i Beats Friendly z Noviką.

Nokia Trends Lab to seria imprez, które odbywają się w 2007 r. w
Europie. Każda z nich jest kulminacją trwającej wcześniej przez kilka
tygodni lokalnej, mobilnej i internetowej aktywności. Artyści-mentorzy
inspirują osoby o otwartych umysłach  do tworzenia oryginalnych
projektów, które są następnie prezentowane podczas imprezy zgromadzonym
fanom muzyki i młodym artystom.

Na scenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” 6 października 2007 r. pojawią się:

Soulwax Nite Versions / 2manydj’s

Zespół z Ghentu (Belgia) założony przez dwóch braci: Davida i Stephena Dewaele. Zadebiutowali w 1996 r. albumem „Leave The Story Untold”. Dużym sukcesem okazał się ich trzeci  krążek „Any Minute Now”  (2004 r.), który zawiera takie utwory jak ,,E Talking”, „NY Excuse” i tytułowy „Any Minute Now”. Ich muzyka to alternatywny rock z elementami indie i dance.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Są autorami wielu oficjalnych i nieoficjalnych remixów jak: ,,Daft Punk Is Playing At My House”  LCD Soundsystem, ,,Robot Rock” Daft Punk czy ,,DARE” Gorillaz. Ich najnowsza płyta „Nite Versions” (2005 r.) to remiksy ich własnych kawałków pochodzących z krążka „Any Minute Now”.

Max Sedgley

Autor „Happy” – jednego z najbardziej znanych rytmów tego stulecia – jest obdarzony niesamowitym talentem do tworzenia zaraźliwych, tanecznych kawałków. Na jego rozwój muzyczny silnie wpłynęła wiedza, którą przekazał mu James Blades, największy w historii Wielkiej Brytanii mistrz perkusji.

Zadebiutował w 2006 r. subtelną, i jak najbardziej trafnie zatytułowaną „From The Roots To The Shoots” („Od korzeni do pędów”), płytą. Krążek okazał się wielkim sukcesem. Muzyka Maxa jest połączeniem klasycznego wykształcenia i magicznej elektroniki.

Booka Shade
Frankfurcki duet tworzony przez Arno Kammermeiera i Waltera Merzigera. W 2002 r. założyli wraz z innymi artystami wytwórnię płytową Get Physical, w której odpowiadają za produkcję.  Zadebiutowali w 2004 r. wydanym właśnie przez Get Physical albumem „Memento”. Ich drugi album – „Movements” (2006 r.) również okazał się ogromnym sukcesem. Pochodzący z tej płyty singiel „Body Language” zdobył nagrodę „Ibiza Track of the Season 2005”.
Oprócz klubowego grania zespół słynie także z efektownych wizualizacji, które są projektowane specjalnie z myślą o występach na żywo.

VIDEO RELACJA BOOKA SHADE LivE!!! @ SQ

Smolik
Jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ale także kompozytorem, producentem muzycznym i multiinstrumentalistą. Wydał trzy albumy, wszystkie o takim samym tytule: „Smolik”, pierwszy w 2001 r., drugi w 2003 r. i trzeci w roku 2006.

Karierę muzyczną rozpoczął w 1993 r. jako klawiszowiec zespołu „Wilki”. Później współpracował z zespołem „Hey” oraz przy solowych projektach jego wokalistki Kasi Nosowskiej, jak również przy solowych projektach wokalisty „Wilków” Roberta Gawlińskiego. Współpracował też między innymi z Justyną Steczkowską, Krzysztofem Krawczykiem i zespołem Myslovitz. Jest zdobywcą wielu nagród: pięciu Fryderyków oraz Paszportu „Polityki”.

Plastic
Zespół tworzy wokalistka Agnieszka Burcan, która jednocześnie gra na klawiszach oraz gitarzysta Paweł Radziszewski. Na koncertach muzycy występują w rozszerzonym, kilkuosobowym składzie.

Debiutancka płyta zespołu pt. „Plastic” ukazała się w czerwcu 2006 r. Zapowiadały ją porywające do tańca single: „Oo Lala” i „Superstar”. Plastic to mieszanka electro-popu i charakterystycznych dla lat 80. elementów.

Electricity!
Zespół tworzy dwóch DJ-ów: Bert oraz Igor. Nazwa Electricity! pochodzi od cyklicznej imprezy w warszawskim klubie On-Off (obecnie Vinyl). Ich styl można określić jako ekscytującą mieszankę electro i house.

Electricity! sygnuje także producenckie dokonania Berta i Igora – na każdej imprezie można usłyszeć ich własne remiksy, edity i bootlegi. Projekt ma wypracowaną markę. Jedna z imprez odbywających się pod szyldem Electricity! zdobyła nagrodę w konkursie magazynu Aktivist „Nocne Marki” za „najlepsze wydarzenie klubowe roku 2005″.

Beats Friendly z Noviką
Beats Friendly, czyli „przyjaźnie nastawieni do bitów” – kolektyw DJ’ski założony w 2004 roku przez Novikę – świetnie uzupełniają się podczas imprez. Electro & deep house, classic hip hop, hip house, electro funk & disco, broken beat, down tempo, ragga – wciąż poszukują nowych brzmień, które później serwują podczas imprez.

Owocem ich współpracy jest podwójna kompilacja „Friendly Beats” (2006), pod którą podpisali się: Harper, Lexus, Bartek Winczewski i Novika.


Na scenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” 6 października 2007 r. pojawią się także zwycięzcy ubiegłorocznych edycji Nokia DJ Cup: DJ Symbio aka Goro & MC (zwycięzca Nokia DJ Cup 2003), DJ Zolvik (zwycięzca Nokia DJ Cup 2004) i DJ Bad Community (zwycięzca Nokia DJ Cup 2006).

Podczas imprezy usłyszymy na żywo również trzech finalistów Nokia Trends DJ Lab oraz zespół, który zwycięży w MTV Rockuje Lab. Poznamy także wyniki pozostałych laboratoriów. Finalistów Nokia Trends DJ Lab będzie można wkrótce wybierać głosując na nich na stronie www.nokiatrendslab.pl, zaś na zespoły w ramach MTV Rockuje Lab można głosować na stronie www.mtv.pl/mtv_rockuje/nokia_lab.htm.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →