Gwiazda techno przeprowadzi pierwszy na świecie występ na żywo z użyciem technologii NFT

Fot. Materiały promocyjne
News
UMEK i NFT

NFT zawierać będzie trzy jedyne w swoim rodzaju remiksy oraz możliwość zarezerwowania artysty na livestream lub koncert w realu.

UMEK i NFT

Legenda techno UMEK wkracza w nowe rejony swojej artystycznej kariery, która trwa już ponad dwie dekady. Od sensacyjnego hitu Lanicor z 1999 roku, do ostatniego wydawnictwa, porywającej EPki Cryptic Speech, słoweński DJ i producent udowodniał nie raz, że nie boi się eksperymentować. Tym razem dołącza do grona artystów, takich jak Grimes, Steve Aoki czy Kygo, którzy w tym roku postanowili skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez technologię NFT.

Przypomnijmy, NFT to to niewymienialne tokeny, oparte na łańcuchu bloków, które reprezentują prawa własności do danego przedmiotu kolekcjonerskiego. W praktyce tego typu rozwiązania są używane do tokenizowania wielu elementów – od cyfrowych kart z wizerunkami sportowców po utwory muzyczne i innego typu dzieła sztuki. Tokeny NFT mają szansę wesprzeć w szczególności twórców, umożliwiając im natychmiastowe zyski w postaci kryptowalut.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Umek i NFT

Fot. Materiały promocyjne

NFT – pierwszy koncert dostępny w nowej technologii

Dzięki swoim nowym NFT muzyk stanie się postacią, stojącą za pierwszym na świecie występem NFT na żywo. W ciągu 24 godzin, UMEK zaoferuje możliwość zakupienia trzech jedynych w swoim rodzaju remiksów utworu Lanicor, livestreamu oraz koncertu na żywo. Innymi słowy, najwyżej licytujący może zgarnąć prawa do jednego z oryginalnych utworów UMEK’a lub zarezerwować dla siebie jego niepowtarzalny występ. Licytacja NFT odbędzie się za pośrednictwem Blockparty marketplace, a Viberate, platforma do badania i analizy muzyki, oparta na blockchainie, będzie ją weryfikować.

Zdecydowanie zainspirowały mnie NFT i wszystkie kreatywne sposoby, w jakie inni artyści je przeprowadzili, więc opracowałem własną koncepcję. Razem z moim zespołem w Viberate zaczęliśmy badać opcję rezerwowania koncertów na żywo poprzez NFT – powiedział UMEK w oświadczeniu na temat swojego rewolucyjnego pomysłu.

Projekt Słoweńca jest pierwszym tego typu, który odkrywa nowe metody bezpiecznego zarządzania bookingami dla artystów zarówno niezależnych, jak i prowadzonych przez duże wytwórnie. UMEK zaznaczył również, że metoda ta przyniesie korzyści zarówno DJ-om i wykonawcom, którzy w czasie pandemii odnotowali gwałtowny spadek przychodów.

UMEK – NFT 

NFT – co zrobią pozostali twórcy?

W zależności od sukcesu UMEK’s NFT, Viberate planuje wprowadzić niezbędną technologię do swojej platformy, umożliwiającą setkom tysięcy artystów w swojej bazie danych, wybijanie własnych gigów NFT, weryfikację ID artysty i korzystanie z usługi analizy danych Viberate, aby jak najlepiej ocenić swoje możliwości.

UMEK’s NFT wystartuje na Blockparty w czwartek, 29 kwietnia 2021 roku, o godzinie 20:00 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę Viberate.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →