Gwiazda techno przeprowadzi pierwszy na świecie występ na żywo z użyciem technologii NFT

Fot. Materiały promocyjne
News
UMEK i NFT

NFT zawierać będzie trzy jedyne w swoim rodzaju remiksy oraz możliwość zarezerwowania artysty na livestream lub koncert w realu.

UMEK i NFT

Legenda techno UMEK wkracza w nowe rejony swojej artystycznej kariery, która trwa już ponad dwie dekady. Od sensacyjnego hitu Lanicor z 1999 roku, do ostatniego wydawnictwa, porywającej EPki Cryptic Speech, słoweński DJ i producent udowodniał nie raz, że nie boi się eksperymentować. Tym razem dołącza do grona artystów, takich jak Grimes, Steve Aoki czy Kygo, którzy w tym roku postanowili skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez technologię NFT.

Przypomnijmy, NFT to to niewymienialne tokeny, oparte na łańcuchu bloków, które reprezentują prawa własności do danego przedmiotu kolekcjonerskiego. W praktyce tego typu rozwiązania są używane do tokenizowania wielu elementów – od cyfrowych kart z wizerunkami sportowców po utwory muzyczne i innego typu dzieła sztuki. Tokeny NFT mają szansę wesprzeć w szczególności twórców, umożliwiając im natychmiastowe zyski w postaci kryptowalut.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Umek i NFT

Fot. Materiały promocyjne

NFT – pierwszy koncert dostępny w nowej technologii

Dzięki swoim nowym NFT muzyk stanie się postacią, stojącą za pierwszym na świecie występem NFT na żywo. W ciągu 24 godzin, UMEK zaoferuje możliwość zakupienia trzech jedynych w swoim rodzaju remiksów utworu Lanicor, livestreamu oraz koncertu na żywo. Innymi słowy, najwyżej licytujący może zgarnąć prawa do jednego z oryginalnych utworów UMEK’a lub zarezerwować dla siebie jego niepowtarzalny występ. Licytacja NFT odbędzie się za pośrednictwem Blockparty marketplace, a Viberate, platforma do badania i analizy muzyki, oparta na blockchainie, będzie ją weryfikować.

Zdecydowanie zainspirowały mnie NFT i wszystkie kreatywne sposoby, w jakie inni artyści je przeprowadzili, więc opracowałem własną koncepcję. Razem z moim zespołem w Viberate zaczęliśmy badać opcję rezerwowania koncertów na żywo poprzez NFT – powiedział UMEK w oświadczeniu na temat swojego rewolucyjnego pomysłu.

Projekt Słoweńca jest pierwszym tego typu, który odkrywa nowe metody bezpiecznego zarządzania bookingami dla artystów zarówno niezależnych, jak i prowadzonych przez duże wytwórnie. UMEK zaznaczył również, że metoda ta przyniesie korzyści zarówno DJ-om i wykonawcom, którzy w czasie pandemii odnotowali gwałtowny spadek przychodów.

UMEK – NFT 

NFT – co zrobią pozostali twórcy?

W zależności od sukcesu UMEK’s NFT, Viberate planuje wprowadzić niezbędną technologię do swojej platformy, umożliwiającą setkom tysięcy artystów w swojej bazie danych, wybijanie własnych gigów NFT, weryfikację ID artysty i korzystanie z usługi analizy danych Viberate, aby jak najlepiej ocenić swoje możliwości.

UMEK’s NFT wystartuje na Blockparty w czwartek, 29 kwietnia 2021 roku, o godzinie 20:00 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę Viberate.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →