Guy Gerber – Fabric 64

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/06/25
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Zaproszony do nagrania ’Fabric 64’ izraelski producent Guy Gerber to człowiek, który przez lata zdążył wyrobić sobie markę jednego z najciekawszych producentów muzyki klubowej na świecie. Jego studyjny album „Late Bloomers” zachwycił nie tylko świat klubowy, ale również taką gwiazdę jak P. Diddy, co zaowocowało wspólnym projektem 11.11.
’Fabric 64′ to 16 nowych utworów Gerbera, z których tylko „One Day in May” został wcześniej wydany na EP-ce. Ta kompilacja to w rzeczywistości autorski album. Na taki zabieg zdecydowali się wcześniej się m.in. Shackleton i Omar-S. Co na to wszystko nasz bohater? Twierdzi, że od zawsze chciał zrobić album, który byłby długą kompilacją, tak jak robił to Steve Reich. Do kilku utworów zostali zaproszeni inni artyści, m.in. Deniz Kurtel czy Clarian North z synth popowego Footprintz.
Całość zaczyna się od lekko melancholijnego „Store-House Consciousness„, ale każdym kolejnym utworem 'Fabric’ rozkręca się i powoduje, że człowiek chcę się zerwać, tańczyć i krzyczeć, by wyrazić swój zachwyt nad tym co dobiega do jego uszu. Swoją drogą żałuję, że słuchałem go po raz pierwszy w domowym zaciszu zamiast na koncercie, bo myślę, że czułbym się wniebowzięty po stokroć.
Na płycie nie zabrakło wokali, choć przyznam szczerze, że nie wszystkie są dla mnie do końca zrozumiałe w swej treści. Cokolwiek by o nich nie powiedzieć, brzmią bardzo tajemniczo i robią kawał rewelacyjnej roboty. Warto tu tylko wspomnieć o genialnym „Moon Blur”Guy Gerber nie boi się eksperymentować na żadnej płaszczyźnie, czy to kolaborując z gwiazdami muzyki pop czy używając różnego rodzaju instrumentów. Zresztą sam w jednym z wywiadów powiedział, że będzie teraz tworzył coś, co stanie się przyszłością muzyki elektronicznej.
Gerber na swoim profilu facebookowym określił ten mix jako „70 minut wewnątrz mojego umysłu i serca„, i ja to kupuję. Płyta jest na bardzo wysokim poziomie i potwierdza, że jego sety są przeżyciami niezapomnianymi, cieszącymi duszę i ciało. I jeszcze jedno – doszedłem do wniosku, że zdobiący okładkę kwiat pokryty pyłem tajemniczości idealnie oddaje nastrój tej muzyki – pięknej i tajemniczej zarazem.
Tekst Maciej Jabłoński
Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Guy Gerber – Store-House Consciousness
02. Guy Gerber – The Golden Sun and the Silver Moon
03. Guy Gerber – Shady Triangle
04. Guy Gerber – The Naked Hairdresser
05. Guy Gerber – Ribbons Turn To Chains
06. Guy Gerber – The Rhythm
07. Guy Gerber – A Blade Through My Piano
08. Guy Gerber – One Day in May
09. Guy Gerber feat. Clarian North – Howling Moon
10. Guy Gerber feat. Clarian North – Running Through the Night
11. Guy Gerber feat. Lady Falkor – Lady Falkor
12. Guy Gerber – The Money Shot
13. Guy Gerber – Moon Blur
14. Guy Gerber – My Medicine
15. Guy Gerber – Human Raft
16. Guy Gerber feat. Deniz Kurtel – Just Wanna See You Happy

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →