GusGus powraca z nowym singlem. Czy „Higher” to powrót do starszych brzmień?

News
GusGus

GusGus powraca z nowym singlem, który powstał we współpracy z wokalistką innego islandzkiego zespołu - VÖK. Higher to stylistyczny powrót do korzeni formacji, pełnych syntezatorowych brzmień wokalnej elektroniki.

GusGus budzi się z letniego snu

Przez ostatni rok fani GusGus nie mieli wielu powodów do radości. Owszem, w tym okresie pojawiła się płyta z remixami kawałków z ostatniego długogrającego albumu Lies are more flexible. Poza tym jednak wiele nowej muzyki nie otrzymaliśmy. Był jeden singiel, ale brzmiał trochę jak odrzut ze starego albumu. Choć i tak Out of Place mi się podobało. W końcu to GusGus 😉 Zespół, który kiedyś został trafnie skwitowany przez mojego znajomego stwierdzeniem „Po co robić kilka scen na festiwalu w tym samym czasie, skoro na jednej z nich gra GusGus”.

GusGus – Out Of Place (Official Video)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gus Gus drugi singiel w tym roku

Dziś śpieszymy nieść dobrą nowinę wszystkim fanom Islandczyków. Do sieci trafiła właśnie druga pełnoprawna kompozycja GusGus w tym roku. Kawałek Higher powstał we współpracy z wokalistką, z pochodzącej z tego samego kraju, formacji VÖK. Margrét Rán na co dzień obraca się w bardziej dream popowej stylistyce, ale mającej dużo wspólnego z elektroniką. Dlatego też uważam, że świetnie odnalazła się w tanecznej estetyce numeru do którego została zaproszona.

GusGus – Higher ft. VÖK (Official Music Video)

Co uważniejsi słuchacze zespołu zauważą zapewne, że Higher jest odrobinę bardziej dynamiczną piosenką niż ostatnie produkcje. Osobiście napawa mnie to odrobiną nadziei, bo zdążyłem już zatęsknić za tym bardziej dynamicznym, tanecznym i pulsującym GusGus. Lies are more flexible, przy całym swoim pięknie, było jednak odrobinę wolniejszą płytą. Gdzie jej tam konkurować z takimim 24/7. A coś może być na rzeczy jeśli spojrzymy na facebookową aktywności Biggiego Viery, który na grupach odkopuje starsze brzmienia grupy i używane wtedy syntezatory…

Mam nadzieję, że ta delikatna wolta GusGus sprawi, że niedługo otrzymamy kolejną porcję parkietowych kawałków. Albo jakichkolwiek kawałków, gdyż naprawdę zdążyliśmy się już stęsknić!

GusGus – Take Me Baby

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →