Gus Gus i Paul Thomas – kolejne gwiazdy festiwalu Global Gathering

News

Agencja MSM Events ujawnia kolejnych artystów występujących na Global Gathering. Otóż na Main Stage wystąpi, po raz pierwszy na evencie w Polsce, dobrze znany  klubowiczom na całym świecie zespół GUS GUS. Kolejnym artystą na Main Stage będzie rezydent Godskitchen UK – Paul Thomas, którego występ na scenie głównej brytyjskiej edycji Global Gathering jest już tradycją.

Gus Gus (nazwa została zaczerpnięta z filmu  „Fear Eats The Soul”)  to niezwykle popularny  na całym świecie islandzki, awangardowy projekt muzyczny skupiający muzyków, tancerzy    i artystów scenicznych. W swoich niekonwencjonalnych kompozycjach kolektyw ten korzysta z bogatego instrumentarium muzycznego, w głównej mierze opartego na żywych instrumentach w inteligentny sposób połączonych z elektroniką. Początki Gus Gus sięgają wiosny 1995 roku, kiedy dwóch reżyserów muzycznych, Siggi i Stefán Árni postanowiło nakręcić krótki film o środowisku artystycznym w Reykjaviku (Islandia). Po skompletowaniu współpracowników i realizacji obrazu jednorazowy projekt przemienił się w regularny zespół, w którym część członków zajmowała się muzyką, a inna jej oprawą wizualną i artystyczną. W 1996 roku zespół podpisał kontrakt z słynną brytyjską, niezależną wytwórnią 4AD, który zaowocował trzema, niezwykle entuzjastycznie przyjętymi przez publiczność i krytyków albumami: „Polydistortion”, „This Is Normal” i  „Gus Gus vs T-World”. Jednak po serii spektakularnych występów live na całym świecie, w 2000 roku w zespole doszło do kryzysu, który spowodował odejście kilku członków z grupy. Na szczęście jej najważniejszy producencki człon pozostał w niezmienionym składzie (Biggi Veira oraz President Bongo), a dodatkowo do grupy dokooptowano rewelacyjną wokalistkę Earth aka Urður Hákonardóttir. W 2002 roku nakładem labela Underwater Records ukazał się ich kolejny album „Attention”, z którego pochodzi m.in. megahit „David” z doskonałymi, tanecznymi remiksami Darrena Emersona i Tima Deluxe. Obecnie Gus Gus promują swoją najnowszą płytę pt. „Forever”, która ukazała się w ubiegłym roku nakładem wytwórni Pineapple Records z przebojowym „Hold You” na czele.
 Muzyka GUS GUS (obok której nikt nie może przejść obojętnie) to wielka hybryda electro, techno, house, funk, popu oraz hip-hopu!

Paul Thomas – jego DJ`skie początki datują się już na rok 1998, kiedy zaczął pojawiać się za konsoletą m.in. na kultowych już imprezach z cyklu 'Sundissential’ w Birmingham (UK). Jednakże prawdziwy przełom w jego karierze przyszedł w 2003 roku, kiedy został oficjalnym rezydentem imprez  Godskitchen w 'Air’, największym brytyjskim klubie. A wszystko za sprawą  owianego już legendami jego 6 godzinnego, sylwestrowego seta! Od 2004 roku Paul zagrał na większej ilości imprez Godskitchen na całym świecie niż jakikolwiek inny DJ w historii. Nie zabrakło go również na festiwalu Global Gathering w Wielkiej Brytanii, gdzie chociażby w ubiegłym roku grał na scenie głównej obok takich gwiazd jak: Basement Jaxx, Erick Morillo, Nic Fanciulli czy David Guetta. Muzyka jaką prezentuje to energetyczna kombinacja house i techno, świetnie sprawdzająca się zarówno na imprezach klubowych, jak i wielkich festiwalach. Paul Thomas to nie tylko popularny DJ, ale przede wszystkim utalentowany producent. Wystarczy chociażby posłuchać tylko kilku z jego licznych kompozycji i remiksów:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

– Paul Thomas – Chemical Reaction
– Paul Thomas & Myke Smith – The Grudge
– John Dahlback – Hustle Up (Paul Thomas remix)
– Josh Wink – Higher State (Funkagenda & Paul Thomas’ PTFA remix)
– Deadmau5 – Not Exactly (Paul Thomas & Hauswerks remix)
– Funkagenda Presents Jamodu – Underground (Paul Thomas’ Dex In The City Dub)

Zwłaszcza ten ostatni numer okazał się wielkim komercyjnym sukcesem, przodując w zestawieniach najczęściej kupowanych w sieci plików w 2006 roku (Beatport.com).
Paul, wspólnie z Adamem Walderem (Funkagenda), tworzy także projekt PTFA (wydali m.in. kawałek 'Space’) oraz jest pomysłodawcą i twórcą cyklu imprez 'Dex in the City’, który w 2005 roku zawitał również do Polski.

A zatem pozostało już tylko jedno nazwisko do odkrycia w line-up’ie Global Gathering Polska. Jesteśmy przekonani, że agencja MSM Events po raz kolejny mile Was zaskoczy 😉
___________________________
Bilety na Global Gathering możecie nabyć w bileterii FTB w cenie 109zł

___________________________
Sprzedaż GG LUX TICKETS  rozpocznie się dnia 21 marca również w bileterii FTB. Cena GG LUX TICKET to 360 zł. Wkrótce pojawi się lista przywilejów dotyczących strefy LUX.

___________________________
Przedłużamy nabór na Guardian Angels. Wszyscy chętni proszeni są  o przesłanie maila z imieniem, nazwiskiem, numerem kontaktowanym oraz zdjęciem na adres [email protected] do dnia 20 marca.

___________________________
W artykule dotyczącym pierwszej polskiej edycji Godskitchen możecie obejrzeć reklamę telewizyjną promującą ten event.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →