Groove Armada świętują 25 lat debiutu, prezentując nowy singiel

fot. TheGuardian.com
News
Groove Armada – 25 lat na scenie

Nowa kompozycja Andy’ego Cato i Toma Findlaya z Groove Armada zapowiadana jest jako „hołd dla dubu i funku”.

Trzymaj się dobrego nastroju

Na 11 listopada przewidziana jest premiera najnowszego wydawnictwa Groove Armada GA25, czyli obszernej antologii nagrań brytyjskiej grupy. Album trafi do sprzedaży 25 lat po premierze debiutanckiego singla zespołu zatytułowanego At The River, który ukazał się w 1997 roku.

Materiał zawierać będzie 24 utwory, wybrane starannie z obszernej dyskografii zespołu – w tym m.in. takie przeboje, jak Syperstylin, I See You Baby czy If Everybody Looked The SameGA25 można zamawiać już teraz w przedsprzedaży, między innymi na stronie zespołu. Antologia przyjmie formę podwójnego CD i dwustronnego LP. Dołożona do nich zostanie 32-stronicowa książeczka oraz plakat A3.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Płytę promuje premierowy utwór duetu Hold A Vibe. Gościnnie udziela się w nim legendarny dancehallowy wokalista Red Rat z Jamajki, który występował już w kawałkach Groove Armady, takich jak Get Down, Purple Haze, czy Final Shakedown.

Groove Armada Hold A Vibe

Poprzednia płyta Brytyjczyków Edge Of The Horizon ukazała się dwa lata temu. Gościnnie wystąpili na niej James Alexander Bright, Paris Brightledge, Todd Edwards, Nick Littlemore z zespołów Pnau oraz Empire of the Sun, Roseau i zespół She Keeps Bees.

Groove Armada – 25 lat na scenie

Groove Armada jest jednym z tych zespołów, którzy z powodzeniem wpletli w swoją działalność inspiracje z najróżniejszych gatunków – nie tylko elektronicznych. Ich twórczość to szeroko pojęta muzyka taneczna, oparta na brzmieniach elektronicznych, house, hip-hop i chillout. Zespół został założony w 1997 roku w Cambridge przez Andy’ego Cato i Toma Findleya.

Groove Armada świętują 25 lat debiutu, prezentując nowy singiel
fot. TheGuardian.com


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →