Groove Armada rozpoczyna współpracę z Bacardi

News

Bacardi, marka jednego z najpopularniejszych rumów świata związała swe działania z Groove Armada, znanym brytyjskim duetem, grającym muzykę taneczną. Jest to element globalnej strategii marki na 2008 rok.

Reklama

Roczny kontrakt, podpisany przez Bacardi i Groove Armada, zakłada wielopłaszczyznową współpracę. Bacardi będzie wydawcą płyt zespołu oraz będzie promować muzyków podczas eventów organizowanych w 2008 roku.

Występy Groove Armada uświetnią wiele imprez z cyklu Bacardi B-Live 2008/2009 na całym świecie, których zaplanowano ponad 300. Dodatkowo nagrania duetu zostaną wykorzystane na potrzeby kampanii promocyjnych i reklamowych dla marki Bacardi.

Pierwszy występ Groove Armada w ramach projektu Bacardi B-Live 2008/2009 odbędzie się już 19 kwietnia w Miami. Współpraca znanego zespołu muzycznego oraz międzynarodowego koncernu zwiastuje nową erę partnerstwa artystów i marek. W odniesieniu do branży muzycznej jest to innowacyjny i prekursorski projekt.

Po dziesięciu latach  koncertowania postanowiliśmy znaleźć sposób na to, by nasze działania przenieść na nowy poziom. Współpraca z Bacardi daje nam ogromną szansę zaprezentowania naszej muzyki większej liczbie ludzi, pokazania się w nowych miejscach”. – mówi Andy Cato, jeden z członków Groove Armada.

Marka Bacardi od lat ściśle wiąże swoje działania z rynkiem muzycznym. Jest organizatorem projektu Bacardi B-Live, cyklu międzynarodowych imprez klubowych, promujących najlepsze brzmienia muzyki elektronicznej. Teraz będzie dodatkowo wydawać nowe płyty duetu Groove Armada.

Groove Armada

Groove Armada to jeden z czołowych przedstawicieli światowej sceny muzyki tanecznej. Muzyka zespołu, oparta na brzmieniach elektronicznych, stanowi połączenie takich styli jak funk, house, hip hop, blues, pop oraz chill out. Grupę założyło w połowie lat 90-tych dwóch brytyjskich muzyków: Tom Findlay i Andy Cato.  W Polsce duet znany jest głównie za sprawą drugiego albumu, wydanego w 1999 roku, zatytułowanego „Vertigo”. Z tej płyty pochodzi jeden z najbardziej znanych utworów zespołu – „I see sou baby”. Nagranie to, wyprodukowane przez Fatboy Slima było przez długi czas prawdziwym królem tanecznych parkietów. Innymi, znanymi utworami zespołu są m.in. „Superstylin” oraz „My friend”. Zespół współpracował z wieloma gwiazdami światowej sceny muzycznej, takimi jak: Neneh Cherry, Dj Gram`Ma Funk, Sophie Barker, Mutya Buena oraz Tony Allan. Sprzedał ponad 3 mln albumów na całym świecie. Najnowsza płyta zespołu „Sundboy Rock”, ukazała się w maju 2007 roku. Miesiąc po wydaniu albumu duet wystąpił w Polsce na Heineken Open`er Festiwal w Gdyni.

Źródło: informacja prasowa

Polub muno.pl na Facebooku: