Groove Armada (dj set) na Global Gathering

News

Groove Armada (dj set) jest ostatnią i jedną z największych gwiazd Global Gathering - imprezy, która już 6 czerwca 2009 roku odbędzie się w Poznaniu.

Agencja MSM EVENTS z przyjemnością informuje ze ostatnia gwiazdą Global Main Stage będzie niesamowity brytyjski duet Groove Armada (dj set)! Po raz pierwszy duet ten zagościł w Polsce 30 czerwca 2007 roku na Open’er Festiwal gdzie zostali przyjęci z wielkim entuzjazmem. Już 6 czerwca 2009 roku ponownie zagości na polskiej scenie muzycznej by zaskoczyć rzesze fanów niesamowitym klimatem i wspaniałą muzyką.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Global Gathering 2009 – Tor Poznań


Groove Armada to wspaniały brytyjski duet muzyczny. Ich twórczość to szeroko pojęta muzyka taneczna, oparta na brzmieniach elektronicznych, house, hip-hop, chill out. Zespół został założony w Cambridge w połowie lat 90. przez Andy’ego Cato (wł. Andrew Cocup) i Toma Findlaya. Najważniejsze z wydanych singlii to „4 Tune Cookie”, dzięki któremu stali się rozpoznawalni i „At the River„, z samplami z utworu Patty Page „Old Cape Cod”. Ten ostatni to najpopularniejszy jak dotąd kawałek zespołu. W 1998 roku grupa wydała swój debiutancki album „Northern Star”, a rok później można było posłuchać kolejnego wydawnictwa zatytułowanego „Vertigo”.

 

juz

 

Druga płyta zespołu zyskała w Wielkiej Brytanii status srebrnej. Na niej właśnie znalazł się utwór „I See You Baby”, remiksowany przez Fatboy Slima. Findlay i Cato nie zwalniali tempa. W roku 2000 wydali płytę z remiksami z „Vertigo”, a następnie nowe dzieło – „Goodbye Country (Helo Nightclub)”, którego tytuł miał oznaczać odejście od chilloutu w kierunku muzyki klubowej. Singiel „Superstylin'” z tego albumu został nominowany do nagrody Grammy. Rok 2003 to płyta „Lovebox”, na której Groove Armada miesza gatunki, tworząc własny, niepowtarzalny klimat. Tytułowy utwór jest w stylu muzyki house, a „Madder” to już bardziej rockowe brzmienie.  Jak każdy dobry zespół, także Grove Armada wydała swoje „Greatest Hits” i zaczęła pracować nad kolejnym wydawnictwem. Rezultatu pracy zatytułowanego „Soundboy Rock” mogliśmy posłuchać już w 2007 roku. Na krążku znalazły się m.in. utwory „Get Down”, „Groove Extracts” i „Song 4 Mutya (Out of Control)”.

 

„GA10: 10 Year Story” to ostatni jak do tej pory album grupy. Na dwupłytowe wydawnictwo składają się najlepsze kompozycje stworzone w ciągu dziesięcioletniej kariery grupy, będące jednocześnie ulubionymi utworami Toma i Andy’ego.

 

Źródło: materiały organizatora

 

Groove Armada – I See You Baby (featuring Gram’ma Funk)

 

 

Groove Armada – Love sweet sound

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →