Groove Armada – „My Friend” w nowej odsłonie Logic1000. Jak wyszło?

fot. Hamish2k wikicommons & Logic 1000 https://www.facebook.com/Logic1000
News
GA LOGIC 1000

Australijska didżejka i producentka bazująca w Berlinie, Samantha Pouler, tworząca pod aliasem Logic1000, stworzyła specjalny remiks szlagieru Groove Armada. Przypomnijmy, że w tym roku brytyjski duet obchodzi 25-lecie działalności i jednocześnie (ku niezadowoleniu fanów) schodzi ze sceny. Sprawdźcie szczegóły!

My Friend w wersji garażowej

Duet Groove Armada zapowiedział, że w tym roku wyda swoją nową muzykę, a także remiksy – słuchamy remiksu Logic 1000 i trzeba przyznać, że kawałek brzmi, jakbyśmy zmiksowali to, co jest w ostatnich tygodniach na czasie na Wyspach – większość z charakterystycznych elementów lekkiej współczesnej brytyjskiej muzyki klubowej, czyli dość minimalistyczny, garażowy, kolorowy house wraz z pitchowanym wokalem z oryginału.. w sumie gdybyśmy napisali, że ten remiks stworzył DJ Finn, Joy Orbison albo Overmono, to ludzie by uwierzyli. Fajnie! A co mówi o kawałku sama artystka?

Remiksowanie takiego klasyka było absolutnym zaszczytem. Mam tak silne wspomnienia z wokalem z My Friend, więc naprawdę fajnie było zmienić kontekst

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Groove Armada – My Friend (Logic1000 Remix)

Zobacz też: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

My Friend – klasyk od Groove Armada

Pierwotnie wydany jako drugi singiel z trzeciego studyjnego albumu Groove ArmadaGoodbye Country (Hello Nightclub), My Friend stał się natychmiastowym hitem – również przez świetnie nakręcony teledysk przedstawiający kobietę przeżywającą typowy dzień w pracy, przeplatany scenami z upojnych wakacji. Piosenka zawiera wokal Celetii Martin i zawiera sampel z Got to Learn How to Dance zespołu Fatback Band oraz fragment perkusji z It’s a New Day Skull Snaps. Tekst piosenki pochodzi z kawałka Brandy’egoBest Friend. W Niderlandach ten utwór trafił na pierwsze miejsce listy przebojów ze względu na obecność w reklamie.

Groove Armada – My FriendPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →