Griessmuehle w niebezpieczeństwie. Klub zagrożony zamknięciem

835
News
Griessmuehle w niebezpieczeństwie. Klub zagrożony zamknięciem

Nowy rok rozpoczynamy niezwykle niepokojącą wiadomością. Griessmuehle wysyła sygnał SOS i rozpoczyna akcję #SaveGriessmuehle.

Griessmuehle – berlińskie centrum kultury

Griessmuehle to jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Berlinie. Miejsce, które od początku swojego funkcjonowania podbiło serca tysięcy klubowiczów z całego świata. Powstały w 2012 roku, w budynku dawnej fabryki, klub zjednał sobie sympatyków dzięki wyjątkowej atmosferze i  programowi. Industrialna przestrzeń nad kanałem przy Sonnenallee 221 w Neukölln – berlińskiej dzielnicy nazywanej przez prasę „Bronxem berlina” – tętni życiem niemalże przez cały tydzień.

Griessmuehle - zamknięcie

Oprócz całoweekendowych rave’ów, w tygodniu, do Griessmuehle wpaść można na partyjkę ping-ponga, targ czy seans kinowy. Coś dla siebie znajdą również koneserzy kuchni – co jakiś czas klub otwiera swe podwoje dla fanów dobrego jedzenia przeistaczając się w restaurację. 

griesmulle

Długo by wymieniać czołowych artystów światowej sceny techno, house czy disco, którzy zagrali w Griessmuehle. Niech za wyznacznik poziomu muzycznego posłuży fakt, że to właśnie tę miejscówkę obrała sobie w ostatnim czasie jako miejsce organizacji imprez królowa techno – Ellen Allien. Klub uważany jest za jedno z najważniejszych ognisk nocnego życia w Berlinie. I to dosłownie – podczas wielogodzinnych imprez uczestnicy niejednokrotnie rozpalają ogień w specjalnie przeznaczonej ku temu przestrzeni.

griesmulle

Griessmuehle – zagrożenie zamknięciem

Informacja o widmie końca działalności klubu gruchnęła jeszcze przed końcem ubiegłego roku, gdy właściciele postanowili podzielić się ze światem wiadomością, iż noworoczna impreza może być ostatnim takim wieczorem w Griessmuehle. Przekaz skierowany do wszystkich osób troszczących się o przyszłość kultury klubowej w Berlinie jest jasny. W filmie będącym apelem o pomoc czytamy:

Kochamy Berlin i jego nieograniczoną wolność. Wolność do bycia i robienia czegokolwiek zapragniesz. Jest wiele miejsc pozwalających na tego typu wolność, szczególnie w znanym na całym świecie nocnym życiu miasta.

Kluby to coś więcej niż imprezy. Są miejscami, które pozwalają się rozwijać – różnym ludziom, o różnych orientacjach, wyznaniach, marzeniach i życzeniach – ich kulturze. Dlatego tak wiele osób kocha Berlin.

Ale te miejsca są zagrożone. Jesteśmy w niebezpieczeństwie. Czas by docenić kluby takimi jakimi są, uszanować nasz wkład kulturalny i dać nam stałe miejsce do działania

Griessmuehle – apel o pomoc

 

Griessmuehle – petycja #saveourspaces

W internecie dostępna jest już petycja, do której podpisywania serdecznie zachęcamy. Poznaliśmy również przyczynę widma zamknięcia klubu. Po mimo starań klubu, usilnych prób skontaktowania się z właścicielami lokalu, w którym znajduje się klub, jego najem wygasa z dniem 31 stycznia. Nasze głosy to jedyna droga ratunku dla tego wspaniałego miejsca. Petycja znajduje się pod tym adresem.

Muzyka klubowa

Biletomat.pl
PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.