Greckie bary i kluby z zakazem puszczania muzyki

Fot. Pixabay
News
Grecja bez muzyki

Greckie Ministerstwo Ochrony Obywatela zakazało odtwarzania muzyki w restauracjach i barach. Powodem jest wzrost zakażeń koronawirusem.

Grecja bez muzyki

Nowe obostrzenia w Grecji już weszły w życie. Lokale muszą być również zamykane o północy, z wyjątkiem Sylwestra, kiedy to mogą być otwarte do 2 w nocy. Decyzja zapadła dzień po tym, gdy w kraju potwierdzono 21 657 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Restrykcje, które aktualnie obowiązują w Grecji:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

  • Miejsca rozrywki (restauracje, kawiarnie i kluby nocne) będą musiały zostać zamknięte o północy i będą otwarte tylko dla zaszczepionych klientów. Przy stole może zasiąść maksymalnie 6 osób. Ponadto w noc sylwestrową (31 grudnia) lokale rozrywkowe będą czynne do godz. 2:00 w nocy bez muzyki, tylko z miejscami siedzącymi, przy jednym stoliku będzie mogło siedzieć nie więcej niż sześć osób. Nie wolno organizować imprez w miejscach prywatnych.
  • Stadiony sportowe będą mogły funkcjonować tylko z wykorzystaniem 10 procent pojemności.
  • Maski o zwiększonej ochronie (KN95/FFP2) lub maski podwójne są obowiązkowe dla pracowników zakładów gastronomicznych i szpitali (a także dla osób w transporcie publicznym i kupujących w supermarketach).
  • Odwiedzający szpitale, domy opieki muszą przedstawić negatywny wynik testu Covid-19 PCR wykonany co najmniej 48 godzin wcześniej.
  • Wycieczki szkolne są zawieszone do odwołania.
  • Praca zdalna wzrośnie o 50 proc. dla pracowników zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W obu sektorach wprowadzone zostaną zmiany naprzemienne (pracownicy będą rozpoczynać pracę w różnym czasie).
Grecja zakazuje puszczania muzyki
Fot. Pixabay

Grecja walczy z wirusem

Nowe obostrzenia pandemiczne będą obowiązywać do poniedziałku 17 stycznia 2022 do godziny 06:00. Ponadto grecki minister w specjalnym przemówieniu poprosił młodych ludzi, aby zachowali ostrożność, szczególnie, jeśli planują udział w dużych imprezach. Zalecił też, żeby korzystali oni z autotestów, upewniając się w ten sposób, że nie narażą swoich bliskich – szczególnie tych starszych – na zarażenie się wirusem.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →