Gra na instrumencie dla osób z demencją i Alzheimerem jest zdrowa

fot. Casio Music UK / YouTube
Lifestyle News
casio

Popularna na rynku firma Casio przeprowadziła badania w ramach kampanii The Light Up My Life, we współpracy z Music for Dementia. Wyniki są zdumiewające.

Muzyka to zdrowie

W ramach projektu do domów opieki w całej Wielkiej Brytanii wysłano klawiatury LK-S250, które posiadają lampki pod klawiszami wskazujące prawidłowe dźwięki do zagrania – podobne ułatwienie wprowadził Novation w swoich klawiaturach SL. W ciągu pół roku w badaniu wzięło udział 100 rezydentów domów opieki chorujących na demencję. Po tym czasie 185 terapeutów, kierowników domów opieki oraz przyjaciele i rodziny podopiecznych wzięli udział w ankiecie na temat zdrowia podopiecznych w zakresie wielu czynników fizycznych i dobrego samopoczucia.

Light Up My Life – Brenda, aged 88

79% specjalistów muzykoterapii zgłosiło poprawę przywoływania pamięci, a ponad 70% zaobserwowało zmniejszenie lęku i depresji. Ponadto 95% terapeutów i 71% personelu opiekuńczego zauważyło podwyższony poziom interakcji społecznych. Rezydenci domu opieki, którzy zaangażowali się w badanie, byli spokojniejsi, mniej pobudzeni, i bardziej pewni siebie, a po ukończeniu utworu czuli się szczęśliwsi, a 86% terapeutów poparło ich twierdzenia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wiemy, jak ważna jest muzyka dla dobrego samopoczucia osób żyjących z demencją, a badania przeprowadzone z Casio i Music for Dementia potwierdziły to. Teraz potrzebujemy, by inni opiekujący się osobami z demencją korzystali z narzędzi takich jak podświetlane klawisze Casio. To zapewni większej liczbie osób jak najlepsze życie

– powiedziała Clare Barone, kierownik muzykoterapii w MHA.

Wynik utwierdza w przekonaniu, że ostatnie prowadzone badania są również wiarygodne. Naukowcy z University of Utah w 2019 roku doszli do wniosku, że muzyka zwiększa odporność na chorobę Alzheimera i demencję. Z kolei w 2021 oddzielne prace Music for Dementia i National Academy for Social Prescribing wykazały, że muzyka zmniejsza objawy depresji u osób z demencją.

Raport jest dostępny do pobrania na stronie Casio.

Zobacz także: 5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →