Gooral w rytmie 'Ethno Electro’

Zapowiedzi

Połączenie muzyki elektronicznej z góralszczyzną? Twórczość Goorala jest najleszym przykładem, że hybryda połamanych brzmień i folku mogą świetnie ze sobą współgrać.

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia Electro, Dubstepu i DnB z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Mateusza Górnego było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. W połowie lat ’90 artysta zakochał się w szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce Techno. Szybko zaczął eksperymentować, najpierw z Rafałem Pisowiczem tworząc projekt Ethno Electro, później zakładając z Maćkiem Szymonowiczem projekt Psio Crew.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie Gooral przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu, do nagrania którego zaprosił kilkunastu muzyków. W nowym projekcie Górnego można usłyszeć m.in. górali, muzyków klasycznych oraz jazzmenów. Płyta zatytułowana „Ethno Electro”, która trafi do sprzedaży 17 kwietnia tego roku, ma podsumować , a zarazem ukazać na nowo przestrzeń muzyczną, w której artysta porusza się aktywnie od 2001 roku.

Początkowo Gooral zaczynał od występow solo, obecnie występują z nim: Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal), Tomasz Jabko Łapka (skrzypce) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin, a kończąc na festiwalach takich jak Sziget.

Warto także wspomnieć, że artysta ma w swoim dorobku m.in nagrodę Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal (wraz z Janem Mędralą).

Zapraszamy Was do obejrzenia klipu do utworu „Karczmareczki”, który promuje nadchodzący album Goorala. Więcej informacji na temat „Ethno Electro” znajdziecie już wkrótce na Muno.pl 🙂

Koncerty w ramach trasy:
08.04 – Białystok – Metro
15.04 – Sopot – Versalka – „Zmiana dech”
16.04 – Warszawa – Ósmy dzień tygodnia
17.04 – Wrocław – Plan B
24.04 – Bielsko Biała – BackStage
25.04 – Bytom – Jazz Club Fantom
29.04 – Lódź – Klub BluPolub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →